eReport.sk
Zmenu podpísal ešte Lengvarský
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková, foto:tasr

Dolinková: Vnímam dnešné vyjadrenie SaS ako obyčajné politikárčenie a súčasť predvolebnej kampane pri prezidentských voľbácH!


Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) je pripravená diskutovať o zmene vyhlášky k prerozdeleniu financií v zdravotníctve. Chce ďalej aktívne komunikovať so všetkými zainteresovanými, aby mali najlepšie riešenia pri ochrane zdravia ľudí. Uviedla to v reakcii na vyhlásenie opozičnej SaS, ktorá kritizuje prerozdelenie peňazí a žiada zrušenie vyhlášky.

„Vnímam štvrtkové vyjadrenie SaS ako obyčajné politikárčenie a súčasť predvolebnej kampane pri prezidentských voľbách. Sú to práve oni, ktorí predchádzajúce tri roky vo vláde mohli urobiť maximum pre lepšie slovenské zdravotníctvo, ale ako sa ukazuje, neurobili nič. (…) Je to ich skutočne zúfalá snaha, ktorá nič nevyrieši a prináša zbytočnú nervozitu v zdravotníckej obci,“ poznamenala.

Dolinkovej záleží na zdravotníctve

Šéfka rezortu deklarovala, že jej záleží na každej oblasti zdravotníctva. Okrem vyčlenenia peňazí pre nemocnice, ktoré vytvárajú dlh, podľa nej pracujú na systémových krokoch na zastavenie ďalšieho zadlžovania či audite poplatkov a doplatkov u lekárov. Poukázala na to, že pripravujú reformu všeobecnej aj špecializovanej ambulantnej starostlivosti, riešia dostupnosť ambulantných pohotovostí a pracujú na krokoch k stabilizácii zdravotného personálu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Susko
  2. Dopravná nehoda pri Trnave

Na ministerstve podľa Dolinkovej vyhodnotili všetky pripomienky k vyhláške a vedia, že si žiada úpravy. Informovala, že spolu so zástupcami celého sektora a ministerstva financií vytvárajú rozpočtovú radu. Tá má zefektívniť procesy pri rozdeľovaní peňazí. „Vďaka tejto rade budeme potom vedieť omnoho promptnejšie reagovať na všetky požiadavky tak, aby sme sociálne a spravodlivo rozdelili zdroje do všetkých oblastí zdravotnej starostlivosti,“ uzavrela.

Kritika ministerky

Poslanci parlamentu za SaS Jana Bittó Cigániková a Tomáš Szalay vo štvrtok skritizovali prerozdelenie peňazí v zdravotníctve v tomto roku. Poukázali na to, že pre ambulantný sektor je vyčlenených menej peňazí. Zároveň upozornili, že vyhláška dáva zadlženým štátnym nemocniciam viac ako 190 miliónov eur navyše. Skritizovali tiež možnú redukciu benefitov pre poistencov. Ministerku vyzvali na zrušenie vyhlášky. Kompetenciu prerozdeľovať peniaze navrhli presunúť na zdravotné poisťovne.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dolinková: Vnímam dnešné vyjadrenie SaS ako obyčajné politikárčenie a súčasť predvolebnej kampane pri prezidentských voľbácH!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: