eReport.sk
Michal David, foto: profimedia

Dokument o Michalovi Davidovi rozdelil Čechov: Génius alebo kolotočiar bez vkusu?

Hitmaker Michal David (60) sa konečne dočkal oneskoreného darčeka k okrúhlym narodeninám. Pred pár dňami mal premiéru dokument Michal David – žít tak, jak se má. Nechýbala naň ani poriadna dávka kritiky!

Dokument režiséra Jindřicha Procházku je v podstate ódou na jeho kariéru a život. Všetci oslovení hostia vrátane Moniky Absolonovej, s ktorou sa nerozišli v dobrom, ho ospevujú ako skvelého muzikanta a kolegu. „Jeho sila je v tom, že vie všetko,“ myslí si hudobník Karel Vágner. Prišlo i na súkromie. V dokumente vzácne vystúpili Davidova matka, sestra a dcéra Klára. Nechýba v ňom ani zmienka o rodinnej tragédii. Spevákovi v roku 2000 zomrela na leukémiu jeho mladšia dcéra Michaela. Mala 10 rokov.

Ako sa dalo očakávať, dokument vyvolal rozporuplné reakcie. Jedna časť speváka ospevuje, občas s výhradami. „Vynikajúci muzikant po remeselnej stránke, ale s veľmi diskutabilným vkusom. Málokto vie, že výborne hrával džez. Potom sa z neho stalo to, čo všetci poznáme,“ bol jeden z názorov. „Mám ho rada. Je to výborný muzikant a skladateľ,“ znel ďalší príspevok.

Druhá strana však speváka nenávidí a uráža. „Keby bol nevkus trestný čin, tak má zaručene doživotie,“ myslí si jeden antifanúšik. „Celkom mi chýba inteligencia a akákoľvek morálka. Nech skladá, hrá, zarába, ale nech radšej mlčí,“ myslí si druhý. Napriek týmto protichodným reakciám videlo dokument o Michalovi Davidovi milión českých divákov, a to je veľký úspech.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport