eReport.sk
Rhali Dobson a spoluhráčka, foto:ig/rhali2104

Dojímavý príbeh obletel svet: Nádejná futbalistka ukončila kariéru, aby pomohla chorému priateľovi!

Ľudia po celom svete milujú futbal. Pre mnohých nie je len športom, ale doslova náboženstvom. Vo futbale dokážu mnohí nájsť útočisko pred nástrahami bežného života, priniesť skvelé emócie, či často napísať životný príbeh.

Jeden taký napísal v Austrálii. Nádejná futbalistka Melbourne City Rhali Dobson sa rozhodla ukončiť kariéru. Vôbec nebola stará ani nebola bez formy. Práve naopak, bola talentovaná a vo veku 28 rokov bola na vrchole svojej kariéry. Dôvod skončiť je však oveľa smutnejší. Jej priateľovi Mattovi diagnostikovali rakovinu mozgu a jeho rekonvalescencia je veľmi náročná. Práve preto sa Rhali rozhodla ukončiť profesionálnu kariéru a naplno sa venovať starostlivosti o svojho priateľa.

Útočníčka nastúpila na svoj posledný zápas kariéry a odohrala ho naozaj vo veľkom štýle. Rhali si užila perfektné momenty jej záverečného zápasu. Jej tím vyhral a mohla sa naposledy spolu s ním radovať z troch bodov. To však ešte nevedela čo si na ňu jej priateľ pripravil.

Rhali strelil gól pri výhre 2:1, bežala k rohovej zástavke aby to spolu s jej priateľom Mattom oslávila. Keď dorazila čakal ju šokujúci moment. Matt pokľakol na jedno a koleno a z vrecka vytiahol krabičku so snubným prsteňom. Rhali povedala áno a dvojica sa objala.

https://www.instagram.com/p/CJmWY5LAPcY/

„Matt a ja sme veľmi otvorení všetkému. Pred šiestimi rokmi mu diagnostikovali rakovinu mozgu po záchvate na futbalovom ihrisku, keď ešte aktívne športoval“ povedala pre ESPN pred zápasom. „Podstúpil operáciu mozgu a tá bola úspešná, a potom sa rozhodol zostať iba na kontrolách onkológie, keď všetko šlo prvýkrát tak dobre. Čisto na pomoc z hľadiska výskumu je v tomto smere naozaj dobrý. Toto je väčšie ako šport. Je to môj absolútny svet.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dojímavý príbeh obletel svet: Nádejná futbalistka ukončila kariéru, aby pomohla chorému priateľovi!

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti