eReport.sk
prezident SR Peter Pellegrini
zdroj: fb/prezident SR Peter Pellegrini

Dojímavé gesto: Prezident na mieste tragickej dopravnej nehody si uctil stratené životy nevinných ľudí


S veľkou ľútosťou a pohnutím vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým obetí tragickej dopravnej nehody aj prezident SR Peter Pellegrini: ,,S veľkým pohnutím som si na mieste tragickej dopravnej nehody uctil stratené životy nevinných ľudí. Vyslovujem úprimnú sústrasť pozostalým a všetkým zraneným želám veľa energie a skoré uzdravenie. Kiež by sme už podobnú tragédiu nikdy nezažili.“

Trestné stíhanie

Polícia v Nových Zámkoch začala v prípade zrážky vlaku s autobusom trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom usmrtenie a ublíženia na zdraví.

Z doposiaľ presne nezistených príčin

Nehoda sa stala vo štvrtok (27. 6.) krátko po 17.00 h na železničnom priecestí na Dvorskej ceste v Nových Zámkoch. Vyslané k nej boli všetky záchranné zložky. Z doposiaľ presne nezistených príčin vošiel vodič autobusu na železničné priecestie v čase, keď tadiaľ prechádzal vlak. Následne došlo k ich zrážke, pričom autobus rozdelilo na dve časti. Prvá časť zostala zakliesnená pod vlakom a druhú časť odhodilo vedľa koľajiska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sociálna poisťovňa
  2. Prezident SR Peter Pellegrini sa v Bruseli stretol s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom
  3. minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši

Zranenia nezlučiteľné so životom

Pri dopravnej nehode utrpelo sedem osôb z autobusu zranenia nezlučiteľné so životom. Štyri osoby boli so zraneniami prevezené do nemocnice. Vo vlaku sa nikto nezranil. Na miesto ihneď smeroval aj tím posttraumatickej intervencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre, ktorý poskytoval krízovú intervenciu príbuzným obetí.

Zdroj: fb/tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dojímavé gesto: Prezident na mieste tragickej dopravnej nehody si uctil stratené životy nevinných ľudí

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne