eReport.sk
Milan Ftáčnik Foto: tasr

Dojatá Schmögnerová o Ftáčnikovi: Včera sme si písali. Emotívne slová pred smrťou!

Šokujúce slová! Dnes Slovernsko obletela smutná správa. Dlhoročný politik a exprimátor Bratislavy Milan Ftáčnik (†64) prehral po rokoch boj s rakovinou. Jeho exkolegyňa a bývalá šéfka rezortu financií Brigita Schmögnerová nám otvorene priznala, že ešte včera s priateľom bola v spojení. O čom si písali a aké slová jej adresoval?

Brigita Schmögnerová sa s Milanom Ftáčnikom poznala celé roky. Spoločnú históriu mali od roku 1994, keď spolu pôsobili v SDĽ a boli kolegovia aj v prvej vláde Mikuláša Dzurindu. „Snažili sme sa s SDĽ vyjadrovať aj k niektorým korupčným aféram. Potom sme založili spolu SDA, čo bola Sociálno-demokratická alternatíva,” zaspomínala na profesné roky expolitička. Ako nám prezradila, tak s blízkym kamarátom bola v spojení doslova do posledných chvíľ jeho života.

Dojemné slová

„Ešte včera sme komunikovali cez mail. Milan do poslednej chvíle nestrácal nádej, že bude pokračovať. Je to taký úder, s ktorým sa dá ťažko vyrovnať,” priznala trpko Schmögnerová.

A o čom si písali krátko pred touto tragickou udalosťou? Bývalá ministerka nám prezradila, že od roku 2005 existovala organizácia Progresívne fórum v skratke Proforum. Práve Ftáčnik bol podpredsedom predstavenstva tejto organizácie.

„Keďže mal túto funkciu, tak musel niektoré veci aj vybavovať. Včera mi odpísal, že prijal to, čo som mu poslala,” spomínala na komunikácia. Zároveň prezradila, že jej adresoval naozaj dojemné slová. „Napísal, že je to zlé, ale nestráca nádej. A o pár hodín sa človek dozvie takúto správu,” krúti hlavou Schmögnerová.

Brigita Schmögnerová bola blízka priateľka Milana Ftáčnika. – Foto: tasr

Choroba ho nezlomila

Po oznámení tejto smutnej správy začalo vyjadrovať sústrasť exprimátorovi Bratislavy množstvo aj súčasných politikov. Tí ho označovali za mimoriadne slušného človeka. Ako si na neho spomína exkolegyňa?

„Ako na neskorumpovateľného človeka. Bol mimoriadne priamy a bol to človek, ktorý dodržal všetko čo sľúbil. Naozaj do poslednej chvíle bol priamy, priateľský a ochotný pomôcť. Zriedka nachádzate v živote podobných ľudí,” opísala Ftáčnika priateľka.

Schmögnerová označila bývalého politika za bojovníka, ktorý sa nedal a pasoval sa s rakovinou. „Veľmi statočne bojoval s tou chorobou. Trvalo to niekoľko rokov. Tento typ choroby má svoje zlepšenia, svoju recidívu, a keď prišla recidíva, tak som vedela že je to veľmi zlé. Napríklad do poslednej chvíle aj vyučoval. snažil sa, aby ho choroba nezlomila a to si myslím, sa mu aj podarilo,” podčiarkla expolitička.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport