eReport.sk
Logo Asociácie na ochranu práv pacientov SR. Ilustračné foto: fb/aoppsr

Dočkajú sa pacienti ombudsmana? Asociácia za ich práva sa obáva, že parlament zákon do volieb neschváli

Dočkajú sa pacienti ombudsmana? Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) kritizuje, že parlament ešte neschválil návrh zákona o postavení, pôsobnosti a financovaní AOPP. Obáva sa, že pacienti sa schválenia pred septembrovými parlamentnými voľbami nedočkajú.

Návrh mal okrem iného zriadiť inštitút pacientskeho ombudsmana, ako aj neinvestičný fond na podporu pacientskych organizácií.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Na Západe nič nové
  3. Belousovová tvrdo o Čaputovej

Pre neprehľadnosť presunuli rokovanie o návrhoch

„Pre neprehľadnú situáciu počas posledných zasadnutí v parlamente viacero návrhov zákonov opakovane presunuli na rokovanie na nasledujúcej schôdzi,“ uviedla asociácia. Upozornila, že návrh mal zriadiť po prvýkrát v histórii inštitút pacientskeho ombudsmana. Mal tiež zabezpečiť nezávislé, viaczdrojové financovanie pacientskych organizácií.

Poukázala na to, že návrh mal podporu z viacerých strán. Víta, že ho spoločne predložili poslanci Národnej rady (NR) SR Marek Krajčí (OĽANO), Zuzana Šebová (Sme rodina), Vladimír Baláž (Smer-SD) a Richard Raši (nezaradený). Ide vraj o dôkaz toho, že podpora pacientov, ktorú do systému prináša tretí sektor, je nenahraditeľnou súčasťou fungovania slovenského zdravotníctva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dočkajú sa pacienti ombudsmana? Asociácia za ich práva sa obáva, že parlament zákon do volieb neschváli

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php