eReport.sk
Zemetrasenia v Chorvátsku, foto: tasr

Dobrovoľník pomáhal po zemetraseniach, zahynul po páde zo strechy

Dobrovoľník, ktorý po silných zemetraseniach v strednom Chorvátsku z konca roka pomáhal odstraňovať následky prírodnej katastrofy, zahynul po nešťastnom páde zo strechy. V nedeľu o tom informovali miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Profesionálny vojak vo veku 57 rokov spadol zo strechy domu, ktorú pomáhal opravovať v meste Petrinja. Toto mesto, približne 50 kilometrov južne od metropoly Záhreb, utrpelo pri sérii zemetrasení z tohto týždňa najväčšie škody. Poškodených alebo zničených tam bolo vyše 2000 budov. Podľa starostu Darinka Dumboviča bude potrebné zbúrať 90 percent mesta, napísali chorvátske noviny Večernji list

Okolnosti pádu dobrovoľníka nie sú zatiaľ jasné, napísala spravodajská webová stránka jutarnji.hr s odvolaním sa na políciu. Strednú časť Chorvátska postihovali zemetrasenia od pondelka 28. decembra každý deň, ale najsilnejšie sa vyskytlo v utorok a malo magnitúdu 6,2. Vážne zničilo mestá Sisak, Petrinja a Glina, ako aj okolité dediny. Zahynulo vtedy sedem ľudí a 26 ďalších utrpelo zranenia: o život prišlo 12-ročné dievča, ktoré zahynulo v Petrinji, piati obyvatelia dediny Majske Poljane a organista nájdený v troskách kostola v dedine Žažina blízko mesta Sisak.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport