eReport.sk
Princ Philip, foto: tasr

Dobré správy z kráľovskej rodiny: Princ Philip je z najhoršieho vonku

Princ William oznámil svetu pozitívne správy. Po tom čo pred pár dňami manžela kráľovnej Alžbety II., Philipa preventívne hospitalizovali, prišiel s dobrými správami. Princ je v poriadku.

Deväťdesiatdeväťročného vojvodu z Edinburghu preventívne hospitalizovali minulý utorok, pretože sa necítil dobre. Podľa Buckinghamského paláca však nešlo o komplikácie súvisiace s koronavírusovým ochorením COVID-19.

„Áno, je OK, lekári na neho dohliadajú,” povedal v pondelok William počas návštevy vakcinačného strediska na východe Anglicka.

Šesť nocí v nemocnici

Vojvodu prijali 16. februára do súkromnej Nemocnice kráľa Eduarda VII. v centre Londýna a zostal tam na pozorovanie.

Nemenovaný zdroj z prostredia kráľovskej rodiny uviedol, že lekári sa snažia princa chrániť pred prílišným záujmom médií a že je napriek hospitalizácii v “dobrej nálade”, informovala tlačová agentúra Reuters.

Jeho syn a priam následník britského trónu princ Charles nakrátko navštívil ho v sobotu. Oficiálne informácie o Philipovom stave Buckinghamský palác ani lekári od minulého týždňa nezverejnili.

Zdroj: shutterstock

Philip, ktorý odstúpil od svojich kráľovských povinností v roku 2017, strávil štyri noci v rovnakej nemocnici aj koncom roka 2019.

Onedlho oslávi 100. narodeniny

Princ oslávi 10. júna svoje 100. narodeniny. On aj jeho 94-ročná manželka Alžbeta dostali začiatkom januára prvú dávku vakcíny proti koronavírusu.

Philip sa už v roku 2017 stiahol z verejného života a spoločne s Alžbetou sa zdržiava prevažne na Windsorskom hrade západne od Londýna. Panovníčka pre pandémiu vykonáva väčšinu svojich ceremoniálnych právomocí len virtuálnou formou. Philip v uplynulých rokoch prekonal niekoľko zdravotných problémov vrátane upchatej koronárnej tepny, zápalu močového mechúra či zhoršeného sluchu.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.