eReport.sk
Autobus MHD v Bratislave. Foto: tasr

Dobrá správa pre vodičov MHD: Už nebudú musieť nosiť povinne respirátor

Vodiči bratislavskej mestskej hromadnej dopravy nebudú musieť od pondelka počas svojej služby nosiť povinne respirátor. Budú však musieť mať prekryté nos a ústa ochranným rúškom. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava Martin Rybanský.

Šéf podniku pritom poukazuje na vyhlášku, na základe ktorej môže zamestnávateľ od pondelka zmierniť podmienky nosenia respirátora v práci. „DPB počas pandémie vždy rešpektoval zákon a pravidlá, ale ihneď po zverejnení spomínanej vyhlášky som kolegom navrhol zmenu v podobe povolenia nenosiť respirátor na pracovisku,” uviedol Rybanský. Obzvlášť náročné je podľa neho v respirátore dýchať pri väčšej záťaži.

„Odkrútiť desaťhodinovú službu za volantom s respirátorom je až obdivuhodné,” skonštatoval. Na základe dohody tak už nebudú respirátory na pracovisku pre zamestnancov DPB povinné, prekrytie horných dýchacích ciest rúškom však zostáva naďalej v platnosti.

Bratislavský dopravný podnik zároveň ohlásil otvorenie všetkých svojich predajní. Po štyroch mesiacoch si tak môžu cestujúci osobne vybaviť predplatné cestovné lístky, kredit elektronickej peňaženky, vystavenie bezkontaktnej čipovej karty či reklamácie na elektronickú peňaženku alebo bezkontaktnú čipovú kartu i iné služby.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport