eReport.sk
Foto: shutterstock

Dobrá správa pre budúce mamičky: Vo Zvolene pustia k pôrodu sprevádzajúcu osobu

ZVOLEN – Vo zvolenskej nemocnici v súčasnosti za prísnych hygienických opatrení opäť môže byť pri pôrode sprevádzajúca osoba. Informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí. Ďalších ľudí nepúšťali k rodičkám pre šírenie nového koronavírusu.

„Ochorenie COVID-19 v problematike starostlivosti o ženu, matku a dieťa predstavuje nesporné riziká pre rodičku aj novorodenca, a tým mení liečebno-preventívnu starostlivosť. Imunitný systém tehotnej ženy je modifikovaný tak, aby plod ako imunologicky cudzie tkanivo v tele matky nebol odvrhnutý,“ zhrnul primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice Peter Molitoris. Spomenul tiež, že imunitný systém tehotnej ženy môže na prítomnosť vírusu zareagovať nepredvídavo a ojedinele.

Druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je v súčasnosti zaočkovaných 415 zamestnancov zvolenskej nemocnice. Okrem vakcinačného centra v nemocnici je vo Zvolene aj ďalšie očkovacie centrum. Zriadil ho začiatkom marca Banskobystrický samosprávny kraj. „Celkovo tak vo svojom vakcinačnom centre, ako aj vo veľkokapacitnom, ktoré zriadil kraj, zaočkovali takmer 9100 ľudí,“ podotkla hovorkyňa.

Zvolenská nemocnica eviduje 68 hospitalizovaných pacientov, z nich 57 s potvrdeným novým koronavírusom a 11 podozrivých. „Osem pacientov si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá s tým, že počet pacientov s novým koronavírusom súvisí s pomocou nemocnice okolitým zdravotníckym zariadeniam v Šahách, Žiline či v Krupine. „Zároveň je stále práceneschopných 54 našich zamestnancov, u piatich z nich je potvrdené ochorenie COVID-19 a jeden je v karanténe. V tomto smere sme zaznamenali výrazné zlepšenie,” doplnila.

V tomto zdravotníckom zariadení od konca septembra minulého roka platí zákaz návštev pacientov. Z preventívnych dôvodov trvá tento stav aj naďalej, aby sa medzi ľuďmi nešíril nový koronavírus.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dobrá správa pre budúce mamičky: Vo Zvolene pustia k pôrodu sprevádzajúcu osobu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport