tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lieky proti COVID-19 od spoločnosti Pfizer Foto: tasr

Dobrá správa: Pfizer má liek, ktorý znižuje riziko hospitalizácie a úmrtie na covid

 Americká spoločnosť Pfizer v utorok oznámila, že výsledky druhej fázy testov potvrdili výraznú účinnosť lieku Paxlovid pri znižovaní rizika hospitalizácie s ochorením COVID-19 či smrti.

Skúška, na ktorej sa zúčastnilo 2246 dospelých osôb, potvrdila výsledky predbežnej analýzy zverejnené 21. novembra. Paxlovid v porovnaní s placebo výrazne znížil riziko hospitalizácie alebo smrti o 89 percent u nehospitalizovaných dospelých osôb z rizikových skupín s covidom, ktorým bol liek podaný do troch dní od objavenia sa príznakov, píše agentúra AP.

Ďalšie laboratórne testy potvrdili, že Paxlovid si svoju účinnosť udržal aj voči novému variantu omikron. Spoločnosť Pfizer svoj liek testovala na umelo vyrobenej verzii bielkoviny, ktorá je dôležitá na rozmnožovanie tohto variantu.

Americký Úrad pre kontrolu liečiv (FDA) by mal čoskoro rozhodnúť o schválení Paxlovidu i ďalšieho liečiva od spoločnosti MSD. V prípade odobrenia sa stanú prvými liekmi proti ochoreniu COVID-19, ktoré budú v USA dostupné v lekárňach.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dobrá správa: Pfizer má liek, ktorý znižuje riziko hospitalizácie a úmrtie na covid

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku