eReport.sk
Mapa zverejnená SHMÚ ukazuje, aké je na Slovensku riziko sucha.
Zdroj: fb/shmu.sk

Dobrá správa od meteorológov: Riziko sucha aktuálne nehrozí! Výnimkou je jedna lokalita

Takmer celé územie Slovenska je v súčasnosti bez rizika sucha. Výrazné sucho je len lokálne na Žitnom ostrove. V krajine aktuálne prevládajú normálne vlahové podmienky. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke muž sa ochladzuje na pieskovisku v Dunaji v srbskom Belehrade 22. júla 2022.
  2. SHMÚ varuje pred nočným mrazom
  3. Zababušené dieťa, zima

„V hlbšej vrstve je extrémne sucho ešte ojedinele na juhu stredného a východného Slovenska. Relatívne nasýtenie je na Podunajskej nížine, Podpoľaní, Gemeri a Above, najnižšie v intervale desať až 20 percent,“ približuje SHMÚ. Pod desať percent je v hlbšej vrstve ojedinele na juhu Slovenska.

Deficit pôdnej vlahy je podľa meteorológov do -60 milimetrov (mm) lokálne na Above a v okolí Kežmarku. Nadbytok vlahy do +60 mm je na Orave a v okolí Stropkova. Čo sa týka meteorologického sucha, na Slovensku prevládajú normálne vlahové podmienky. Veľmi vlhko je v Oravskej Lesnej. Deficit zrážok je za posledných 90 dní najvyšší v Spišských Vlachoch (-77 mm) a Kamenici nad Cirochou (-75 mm). Deficit zrážok okolo -70 mm je aj vo Švedlári.

Zdroj: fb/shmu.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dobrá správa od meteorológov: Riziko sucha aktuálne nehrozí! Výnimkou je jedna lokalita

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php