eReport.sk
Cena ropy na svetových trhoch klesla dnes o viac ako jedno percento. Foto: tasr/ap

Dobrá správa – ceny ropy dnes klesli o viac ako jedno percento

Ropa je komodita, ktorá je v celosvetovom priemysle v súčasnosti doslova nenahraditeľná. Aj preto sa jej hovorí čierne zlato. Jej ceny sú ale stále ako na kolíske.

Ceny ropy po strmom náraste v predchádzajúcom dni dnes klesli o viac ako 1%. Vývoj na trhu ovplyvnili obavy z recesie a geopolitické napätie v Európe, ktoré prevážili nad obavami o dodávky energií po tom, ako Ukrajina zastavila tranzit ruského plynu do Európy cez jeden z kľúčových bodov. Informuje o tom TASR.

Dôvodom malého zníženia sú viaceré aspekty

Ropa je tento týždeň spolu s globálnymi finančnými trhmi pod tlakom. Dôvodom je nervozita z rastúcich úrokových sadzieb, najsilnejší americký dolár za dve desaťročia a tiež obavy z inflácie a možnej recesie. Trh ovplyvnili aj dlhotrvajúce blokády proti ochoreniu COVID-19 v Číne, najväčšom svetovom dovozcovi ropy. Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júni sa vo štvrtok o 7.15 h SELČ predával po 104,10 USD (98,64 eura). To bolo o 1,61 USD alebo 1,52% menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena júlového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa znížila o 1,52 USD alebo 1,41% na 105,99 USD za barel. (1 EUR = 1,0553 USD)

Bude vás zaujímať:

  1. tankovanie, ropa, benzín, nafta, phm, benzínka

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dobrá správa – ceny ropy dnes klesli o viac ako jedno percento

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti