eReport.sk
Foto: shutterstock

Dnes nás čaká magická noc. Môžete získať to, po čom túžite

Večer pred prvým májom je presne ten večer, kedy sa môžete zbaviť starých zlozvykov a získať to, po čom túžite. Valpružina alebo Filipojakubská noc je nocou, ktorej sa pripisujú čarodejnícke vlastnosti. Ľudia, ktorí veria v silu mágie tejto noci hovoria tiež Beltaine.

Po storočia je posledný deň v apríli považovaný za deň, kedy má človek šancu prepojiť sa s magickou silou prírody. Objavte v sebe skryté čarodejnice a pričarujte si pomocou bielej mágie zdravie, lásku alebo dieťa. Rituály vykonávané práve v tento deň majú totiž neuveriteľnú moc. Čo môžete skúsiť?

Oslava nového života

Pôvodný význam pálenia čarodejníc bol ten, že pálime všetko, čo nepotrebujeme, čo nemá v našom živote zmysel a nefunguje. Vykonávali sa rituály, ktoré oslavovali nový život a počatie. Snažiť by sa mali hlavne páry, ktoré túžia po dieťati. Keď sa túto noc budete milovať pod rozkvitnutým stromom, splodíte potomka. Táto noc je totiž plodná a otehotnieť môžu aj ženy, ktoré po tom ešte netúžia, takže si dávajte pozor. Chcete, aby sa zadarilo? Musíte mať na sebe niečo biele a čierna stačí aj iba symbolicky. Napríklad šatka, rúško alebo stužka. Deti počaté v túto noc sú celý život šťastné.

Splnené želania

V túto noc a nasledujúci deň vykonávajte rôzne rituály na ochranu svojho bytu a majetku. V minulosti spočívali v tom, že sa pálilo smetie alebo sa robilo veľké upratovanie. Ľudia verili, že čarodejnice sa boja svätenej vody, hluku alebo kríža. Zároveň by ste si mali niečo priať. Najlepší spôsob je, aby ste vo chvíli, keď budete preskakovať oheň silno mysleli na to, čo chcete. Najlepšie je, myslieť na to, aby ste sa zbavili zlozvykov. Máte jedinečnú šancu to dokázať a získať novú životnú energiu.

Bylinky na ochranu

Ak chcete zaistiť bezpečie vášho domova, obklopte sa rôznymi rastlinami. Práve v túto noc majú magickú moc. Môžete si ich povesiť nad vchodom vetvičku lipy, aby zastavila zlo. Pred dvere a na okná si položte vetvičky šípovej ruže alebo hlohu, bodliak alebo bazu čiernu. Do kvetináčov zabodnite prúty lipy a agátu. To zlým silám zamedzí vstup do vášho domu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport