Minister financií SR Ladislav Kamenický (Smer-SD) dnes prostredníctvom svojho facebookového profilu praje pravoslávnym veriacim a rusínskej menšine pokojné a radostné sviatky Vianoc a sviatok Troch kráľov, pričom vyzdvihol význam zachovania tradícií a pozornosti k menšinám.
„Dorohi rusínsky prijateli, vinšuju vám požehnany sviatky Roždestva Christovoho. Christós raždájetsja!“ uviedol Kamenický vo svojom statuse.
Dnes je špeciálny deň, tvrdí Kamenický
Minister zároveň pripojil osobné želanie: „Milí priatelia, prajem pekné Vianoce pravoslávnym veriacim najmä na severovýchode Slovenska a tým, ktorí sa riadia gregoriánskym kalendárom, príjemný sviatok Troch kráľov.“
Kamenický vo vyjadrení zdôraznil, že je rád, že dnešok zostal dňom pracovného pokoja. „K Rusínom mám osobitne blízky vzťah a podobne ako všetky menšiny, zaslúžia si našu pozornosť,“ dodal minister.
Zdroj: FB – Minister financií SR Ladislav Kamenický (Smer-SD)












KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Dnes je špeciálny deň, tvrdí Kamenický – plný tradícií a tajomných prekvapení