eReport.sk
Policajti dohliadajú na presun davu demonštrantov pri bratislavskej hlavnej železničnej stanici. Foto: ereport

Dlažobnými kockami zranili policajtov! Účastníkov protestu už trestne stíhajú

BRATISLAVA – Bratislavská polícia začala trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa spáchaného počas núdzového stavu. Obvinenie konkrétnej osobe zatiaľ nevzniesli, polícia vo vyšetrovaní pokračuje. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Bratislave na sociálnej sieti v súvislosti so zhromaždením ultras fanúšikov pred Úradom vlády SR v sobotu (17. 10.) v hlavnom meste.

Na mieste boli v sobotu zranení štyria príslušníci policajného zboru. Tri osoby, ktoré do policajtov hádzali dlažobné kocky, obmedzili na osobnej slobode. Dve z nich boli cudzí štátni príslušníci. „Z dôvodu podozrenia z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena,“ priblížila polícia.

Demonštranti žiadali odstúpenie Matoviča

Počas zhromaždenia boli vyhotovované audiovizuálne záznamy, ktoré policajti momentálne vyhodnocujú za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. „Po ich analýze bude prebiehať stotožňovanie trestne zodpovedných osôb a príslušné útvary Policajného zboru budú vykonávať úkony smerujúce k vyvodeniu trestno-právnej zodpovednosti u ďalších osôb,“ uvádzajú. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

Niektorí ľudia boli na stretnutí agresívni, narušovali verejný poriadok, ohrozovali iných účastníkov a zaútočili aj na príslušníkov PZ, vysvetľuje polícia. Použila preto donucovacie prostriedky na obnovenie verejného poriadku. Ultras fanúšikovia v sobotu protestovali pred Úradom vlády SR. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO), zároveň nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zasiahla proti nim polícia, ktorá použila slzný plyn a vodné delá. Niekoľko osôb bolo zadržaných, zranených bolo viacero osôb.

Policajný status o začatí trestného stíhania. Foto: FB/polícia

Zdroj: tasr, foto: FB/polícia, ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dlažobnými kockami zranili policajtov! Účastníkov protestu už trestne stíhajú

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti