eReport.sk
Romana Tabák, foto: tasr

Djokoviča sa zastala aj slovenská poslankyňa. Austrália sa môže hanbiť! Nie je to žiadny kriminálnik


V pondelok by sa malo rozhodnúť o tom, či sa srbský tenista Novak Djokovič bude môcť zúčastniť turnaja Australian Open. Pôvodne ho totiž chceli deportovať z krajiny, keďže nesplnil prísne vstupné požiadavky. Tenista sa obrátil na súd.

Ako sa píše v správe TASR, dvadsaťnásobný grandslamový šampión síce dostal lekársku výnimku pre nezaočkovaných, no problémy nastali po 14-hodinovom lete z Dubaja do Melbourne, kde zistili, že nemá správne vízum potrebné na vstup s výnimkou. Zadržali ho na letisku Tullamarine, kde ho strážili v uzavretej miestnosti. „Pán Djokovič neposkytol náležité dôkazy na splnenie vstupných podmienok do Austrálie a jeho vízum bolo následne zrušené. Osoby, ktoré nie sú občanmi krajiny a pri vstupe nemajú platné vízum, alebo im bolo zrušené, budú zadržané a vyhostené z Austrálie,“ uviedla Austrálska pohraničná stráž.

srbský tenista Novak Djokovič postúpil do semifinále US Open

Vyhostia Djokoviča z Austrálie? Slovenská poslankyňa sa ho zastala. – Foto: tasr

Tenistu následne umiestnili do hotela na predmestí Melbourne, ktorý sa využíva v imigračných prípadoch. V pondelok sa bude podľa portálu abc.net.au rozhodovať o hráčovom odvolaní proti zrušeniu víza.

Za Djokoviča sa postavila aj slovenská bývalá tenisová hráčka a súčasná politička Romana Tabák. Na sociálnej sieti dokonca dala hlasovať, či by mu mala byť udelená výnimka. „Nie je žiadny kriminálnik, ale úžasný športovec,“ zastávala sa slávneho športovca poslankyňa za OĽANO. „Austrália sa môže hanbiť za to, ako sa k nemu zachovali. Pevne dúfam, že vyhrá 21-vý grandslam. Zaočkovaní a nezaočkovaní ľudia majú tú istú hodnotu,“ dodala Tabák.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Djokoviča sa zastala aj slovenská poslankyňa. Austrália sa môže hanbiť! Nie je to žiadny kriminálnik

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne