Novak Djokovič, foto:tasr

Djokovič postúpil do finále prestížneho Wimbledonu: Má šancu získať jubilejný titul!

Srbský tenista Novak Djokovič si siedmykrát v kariére zahrá vo wimbledonskom finále. Najvyššie nasadený hráč zdolal v piatkovom semifinále Kanaďana Denisa Shapovalova v troch setoch 7:6 (3), 7:5 a 7:5. V nedeľu tak zabojuje o svoj dvadsiaty grandslamový titul, čím by vyrovnal rekord Švajčiara Rogera Federera a Španiela Rafaela Nadala.

Jeho súperom bude Talian Matteo Berrettini, ktorý vyradil Poliaka Huberta Hurkacza 6:3, 6:0, 6:7 (3) a 6:4. Tridsaťštyriročný Djokovič stratil na ceste do semifinále len jediný set hneď v 1. kole a v zápase proti o dvanásť rokov mladšiemu Shapovalovovi bol jasný favorit.

1. značky áut, fiat, volvo, porsche
  2. radosť hráčov Talianska,
  3. Česká republika - Dánsko
  4. Zomrel známy ruský básnik

Kanaďan, ktorý sa prvýkrát v kariére predstavil medzi najlepšou štvoricou na grandslame, však vstúpil do duelu nebojácne, svojmu skúsenejšiemu súperovi zobral už v 3. geme podanie a následne išiel do vedenia 3:1 i 5:3. V rozhodujúcej desiatej hre však Djokovič premenil druhý brejkbal a set dospel až do tajbrejku. V ňom stratil Srb tri podania, Shapovalov však všetkých päť a prehral 3:7.