eReport.sk
leto na korze, foto Trnavský Jazzyk : Zaži v Trnave
leto na korze, foto Trnavský Jazzyk : Zaži v Trnave

Divadlo aj jazz v meste


Kultúrne podujatia sa v lete často dostávajú priamo do ulíc, kde majú bezprostredný kontakt s ľuďmi. A tak si počas prechádzky mestom môžete pozrieť divadelné predstavenie aj vypočuť jazzový koncert.

Leto na Korze

Centrum mesta počas prázdnin opäť ožije obľúbeným podujatím – Leto na Korze. Na divákov čaká pestrý program v príjemnom prostredí, ktoré ocenia deti aj dospelí. „Pokiaľ ide o Leto na korze, tento rok sa nám opäť podarilo zaplniť každý jeden deň kvalitnými vystupujúcimi z Trnavy aj z okolia. Tradične sme každú stredu, piatok a nedeľu zaplnili divadielkami pre deti. Veríme, že sa zabavia aj ich rodičia,“ hovorí Martin Molnár z Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave. Súčasťou programu sú tiež hudobné koncerty mladých pesničkárov aj skúsených kapiel a spevákov, ktoré prinesú do centra príjemný hudobný zážitok. Zaujímavosťou bude International week teda Medzinárodný týždeň, počas ktorého sa predstavia umelci z Nórska, Islandu, Arménska a Veľkej Británie. 

Trnavský jazzyk

V polovici júla bude už tradičný Trnavský jazzyk. “Open-air festival Trnavský Jazzyk má po devätnástich ročníkoch stabilné miesto medzi podujatiami počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku. Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak aj jazz má nespočetne veľa rôznych podôb,“ povedal riaditeľ festivalu Peter Cagala. Na festivale sa predstaví slovenská jazzová špička aj poprední svetoví umelci. V uliciach odznejú rôzne hudobné nástroje a melódie. Program si môžete vychutnať na Hlavnej ulici – bezplatne dostupný pre všetkých . Na Nádvorí – v priestore súčasnej kultúry ai treba zakúpiť lístok na jednotlivé koncerty. Súčasťou festivalu bude aj klaunské divadelné predstavenie pre deti. Trnavský jazzyk ulahodí nadšencom jazzu, jeho rôzne žánrové prepojenia napríklad s rockovou hudbou oslovia aj tých, ktorí ešte nemajú s týmto žánrom skúsenosti. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Divadlo aj jazz v meste

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre