eReport.sk
Majú strach zo Smeru?
Michal Šimečka a predstavitelia hnutia PS, foto:tasr

Deti v predvolebnej kampani? PS to „hrá“ na škôlky: Považujeme za dôležité ich financovať!

Financovanie materských škôl z prostriedkov ministerstva školstva či posun od známkovania smerom viac k slovnému a rozvíjajúcemu hodnoteniu. To sú niektoré z priorít mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) v oblasti školstva v rámci volebného programu. Na utorkovej tlačovej konferencii zároveň PS oznámilo posily pre oblasť vzdelávania.

Deti v predvolebnej kampani?

Program PS pre školstvo je založený na troch pilieroch, ktorými sú spokojné deti a ich rodičia, spokojní učitelia a priateľské, akceptujúce prostredie. Na základných školách sa treba podľa hnutia zamerať na hodnotenie, ktoré netrestá, implementovať kurikulárnu reformu a dávať dôraz na rozvoj zručností potrebných pre život v 21. storočí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výchovná, dobre mierená!
  2. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD).
  3. Kto stojí za klanom Šimečkovcov?

Financovanie materských škôl

Vzdelávanie by preto podľa PS malo rozvíjať aj kritické myslenie, mediálnu gramotnosť či vzdelávanie k hodnotám. Inovovať chce aj vzdelávanie na stredných a vysokých školách. Podľa PS treba nadviazať spoluprácu so zahraničnými univerzitami, ako aj s našimi študentmi v zahraničí, aby prišli na Slovensko prednášať či viesť záverečné práce.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Deti v predvolebnej kampani? PS to „hrá“ na škôlky: Považujeme za dôležité ich financovať!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php