eReport.sk
Hana Zagorová, foto: profimedia

Detaily o zdravotnom stave Hany Zagorovej: Odpadávala opakovane. Pomohol jej liečiteľ!

Speváčkin dobrý priateľ Karel Vágner Zagorovú donútil k hospitalizácii a následnej transfúzii krvi. „Toto som už bohužiaľ párkrát zažil,” hovorí hudobný producent Vágner. Veľmi jej pomohla aj herečka Kateřina Brožová.

Spočiatku mal o speváčku hudobník, ktorý ju sprevádzal dve desaťročia, veľký strach. Zagorová minulý utorok doma skolabovala a ležala v bezvedomí. Našla ju privolaná polícia, ktorá sa vlámala do bytu a zalarmovala záchrannú službu.
Keď sa potom Zagorovej dlhoročný kamarát Karel Vágner od Štefana Margitu (65) dozvedel, čo sa stalo, zostával pokojný. „Toto ja za tie roky s Hankou dobre poznám. Keď mala mať pred transfúziou a ja som za Hankou prišiel domov, dokázala omdlieť vo dverách,” zveril sa Vágner, ktorý speváčku musel raz poslať na transfúziu dokonca z Novosibirska lietadlom do Prahy.
Zagorová, ktorá trpí poruchou krvotvorby, čiže úbytkom červených krviniek, musela roky dochádzať na pravidelné transfúzie.

Speváčka a jej dobrý kamarát hudobník a producent Karel Vágner na oslave. – Foto: profimedia

Pomohol liečiteľ

„A niekedy sme to turné zle skĺbili s transfúziou, ako v tom Novosibirsku a Hanke bolo zle …” spomína Vágner, ktorý vzal v ďalekom Rusku Hanku ihneď k lekárovi. Keď ale videl, že jej chcú dať injekciu už niekoľkokrát použitou ihlou, zobral ju z ruskej nemocnice preč! „Kúpil som letenku a ona odletela na transfúziu do Prahy,” komentuje hudobník s tým, že potom Hanke pomohla Kateřina Brožová (53), keď jej poradila liečiteľa. „Hanka potom dvadsať rokov nemusela na transfúziu! Ten covid ju ale úplne rozhodil a vrátila sa tam, kde bola. No a jednoducho neodhadla, že potrebuje novú krv a skolabovala. To jej telo teraz musí zabojovať a dať sa zase dokopy,” konštatuje Vágner.

„Je to sviňa ten covid! Hanka mi, ale teraz volala, že jej je oveľa lepšie. A mňa neoblafne, ja by som z jej hlasu okamžite spoznal, že to tak nie je. Ale som pokojný, jej hlas neklamal. Naviac sa so zápalom bavila o práci a to je dobré znamenie,” povedal spokojný Karel Vágner pre blesk.cz.

Foto: tasr, profimedia


Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Detaily o zdravotnom stave Hany Zagorovej: Odpadávala opakovane. Pomohol jej liečiteľ!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport