eReport.sk
Reprezentácia Kapverd, foto:ihf

Deštruktívnu silu koronavírusu pocítili na vlastnej koži hráči Kapverd

Hádzanári Kapverd museli pre koronavírus v tíme odstúpiť z prebiehajúcich majstrovstiev sveta v Egypte. Po kontumačnej prehre s Nemeckom 0:10 sa im nepodarilo dostať na ďalší zápas turnaja s Uruguajom nových hráčov a rozhodli sa ukončiť účinkovanie na MS.

Kapverdy mali problémy s koronavírusom v tíme už pred odchodom do Egypta, v dejisku potom testy odhalili viacero nových prípadov. V sobotu pribudli ďalší dvaja nakazení a africký nováčik šampionátu tak nemal na zápas s Nemeckom k dispozícii potrebných desať hráčov. Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) preto podľa pravidiel rozhodla o kontumácii.

V utorok mali Kapverdy nastúpiť na posledný duel v skupine proti Uruguaju, no funkcionárom tímu sa podľa agentúry DPA nepodarilo dostať do dejiska MS náhradníkov, aby sa mohlo stretnutie uskutočniť. Uruguaj si tak po predchádzajúcich prehrách s Nemeckom a Maďarskom zapíše body za kontumačnú výhru nad Afričanmi a postúpi z tretieho miesta.

Kapverdy sa z turnaja odhlásili. „IHF to akceptovala, tento krok chráni zdravie všetkých aktérov majstrovstiev sveta,” uviedla Medzinárodná hádzanárska federácia v oficiálnom komuniké. Pre koronavírus museli účasť v Egypte odvolať ešte pred turnajom reprezentácie ČR a USA. Nahradili ich Severné Macedónsko a Švajčiarsko.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Deštruktívnu silu koronavírusu pocítili na vlastnej koži hráči Kapverd

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti