eReport.sk
foto: shutterstock

Desivé prognózy: Vírus sa presúva na mladšie ročníky. Chráňte svoje deti!

Analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu sa pozreli na čísla nakazených COVID-19 u nás i v Nemecku a nemajú dobré správy. Vírus sa začal presúvať na čoraz mladšie ročníky. A podľa odborníkov to bude len horšie.

Koronavírus začína viac ohrozovať deti a tínedžerov – Foto: tasr

„Vekové skupiny od 5 do 10 rokov a aj tínedžeri sú ďaleko viac ohrození ako pred mesiacom. Ide približne o dvojnásobok prípadov a stúpa to,“ uviedli analytici, keď sa pozreli bližšie na dáta zo Slovenska i Nemecka. „Vzorky sú reprezentatívne, trendy sú zjavné. Chráňte svoje deti,“ radia. Ale majú aj dobré správy. Zrejme aj vďaka zaočkovaniu klesá počet PCR infikovaných v kategóriách nad 90 rokov a o trochu menej je aj tých nad 70 rokov.

Veková štruktúra pozitívnych PCR testov v jednotlivých týždňoch – Foto: Dáta bez pátosu Dáta bez pátosu

Podľa odborníkov vakcína prišla v pravý čas. „Inak by sme skolabovali a nedovideli na koniec, na svetlo,“ uviedli a zároveň rodičom radia, aby dali deti študovať „živé“ vedy.

Na záver pripojili aj niekoľko odporúčaní, ako sa správať v práve prebiehajúcej pandémii. Medzi ne patrí napríklad práca s domu či vyhýbanie sa kontaktom s cudzími ľuďmi. „Držte si odstup a ak sa musíte s niekým stretnúť, tak len nakrátko, s odstupom a s respirátorom. Ak musíte pracovať a chodiť medzi ľudí, dajte sa pred tým otestovať. Ak ste mali pozitívny test, izolujte sa v domácnosti a s nikým sa nestretávajte 14 dní. Vaše okolie rovnako a na test choďte až na 8. deň,“ odporúčajú odborníci.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy