eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
zdroj: fb/Americký prezident Joe Biden

Demokratickí guvernéri vyjadrili podporu a dôveru Bidenovi: Na výkon funkcie vhodný a spôsobilý!


Demokratickí guvernéri amerických štátov New York, Minnesota a Maryland vyjadrili v stredu po schôdzke a úprimnej diskusii podporu a dôveru prezidentovi USA Joeovi Bidenovi, informuje TASR podľa agentúry Reuters.

,,Boli sme úprimní, pokiaľ ide o spätnú väzbu, ktorú sme dostávali,“ povedal novinárom po stretnutí v Bielom dome guvernér Marylandu Wes Moore. Guvernérka New Yorku Kathy Hochulová uviedla, že sa po schôdzke s Bidenom cíti „sebavedomo“.

Bidenova debata s Donaldom Trumpom

Guvernér Minnesoty Tim Walz, líder asociácie demokratických guvernérov, dodal, že Bidenova štvrtková debata s bývalým republikánskym prezidentom Donaldom Trumpom bola „zlá“, napriek tomu však cíti, že Biden je pre túto funkciu vhodný, cituje Reuters. Prezident USA sa stretol s demokratickými guvernérmi štátov USA, ktorých časť sa pripojila pomocou videokonferencie, aby ich ubezpečil, že je na výkon funkcie spôsobilý.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor SR reaguje

Biely dom

Bidenov slabý výkon v spomínanej debate s Trumpom vyvolal obavy aj medzi jeho podporovateľmi. Mnohí pritom pochybujú, či je dostatočne silným demokratickým kandidátom, ktorý by sa mal v novembrových voľbách postaviť Trumpovi. Biely dom tiež v stredu uviedol, že Biden od februára neabsolvoval lekársku prehliadku.

Hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová však v stredu zároveň uviedla, že Biden určite nesťahuje svoju kandidatúru v novembrových prezidentských voľbách. Podporu ako jeho nástupkyňa už medzitým získala viceprezidentka USA Kamala Harrisová, pripomína Reuters.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demokratickí guvernéri vyjadrili podporu a dôveru Bidenovi: Na výkon funkcie vhodný a spôsobilý!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne