tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Tomasz Grodzki. Foto: senat.gov.pl

Dejiny a ľud vám to neodpustia! Šéf poľského senátu takto varoval vlastnú vládu

Predseda poľského Senátu Tomasz Grodzki v piatok vystúpil s mimoriadne nezvyčajným prejavom, ktorý priniesli všetky hlavné poľské stanice. Vyzval vládu, aby sa prestala vyhrážať vetovaním rozpočtu Európskej únie, a varoval, že by to mohlo viesť k odchodu Poľska z EÚ. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

V mimoriadne nezvyčajnom prejave, ktorý priniesli všetky hlavné poľské stanice, Grodzki uviedol, že veto podkope „ekonomické, politické a strategické záujmy“ Poľska. „Ide to proti blahu našej krajiny,“ povedal Grodzki, ktorý patrí do opozičnej strany Občianska platforma (PO) a ktorý mal počas príhovoru za sebou vlajky Poľska a Európskej únie. „Ak zapríčiníte stratu obrovských súm peňazí na ďalší rozvoj a obnovu Poľska a ak nás odvediete z nášho európskeho domu, dejiny a ľud vám to neodpustia,“ vyhlásil.

Vláda nemá poverenie vyviesť nás z EÚ

Poľsko a Maďarsko vyvolali v Únii krízu vyhrážkami, že budú vetovať návrhy jej dlhodobého rozpočtu a balíka opatrení na obnovu po pandémii koronavírusu. Obe krajiny, ktoré Brusel obviňuje z nedodržiavania demokratických zásad, sa stavajú proti tomu, aby prístup k peniazom z Bruselu bol podmienený kvalitou právneho štátu v prijímajúcej krajine.

Niektorí opoziční politici v Poľsku varujú, že rétorika vlády môže viesť k odchodu Poľska z EÚ, teda k „polexitu“. „Vláda nemá poverenie vyviesť nás z EÚ bez toho, aby sa spýtala ľudí na názor,“ uviedol Grodzki a dodal: „Naším najhlbším záujmom je suverénne, zákony dodržiavajúce Poľsko v jadre jednotnej Európy.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dejiny a ľud vám to neodpustia! Šéf poľského senátu takto varoval vlastnú vládu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku