eReport.sk
Filip Horanský (Slovensko) sa raduje z víťazstva nad Lorenzom Sonegom (Taliansko). Foto: tasr

Davis Cup: Slováci vyrovnali! Náhradníkovi Horanskému sa podaril husársky kúsok

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžil Filip Horanský, ktorý po výbornom výkone nečakane zdolal taliansku dvojku Lorenza Sonega 7:6 (2), 6:3.

Horanský nastúpil namiesto Alexa Molčana, najlepšieho slovenského singlistu pripravil o štart v zápase pozitívny test na koronavírus. Slovenskému náhradníkovi sa podaril husársky kúsok, získal totiž skalp 21. hráča svetového rebríčka ATP. Horanskému patrilo v najnovšom vydaní rebríčka až 203. miesto.

Slovenský reprezentant sa nezľakol Sonega a od úvodu držal s favoritom krok. Za stavu 3:3 sa vďaka kvalitným returnom prepracoval k trom brejkbalom a po prvý raz v zápase prelomil súperovo podanie. Talian však následne kontroval rebrejkom a o osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk. V ňom dominoval Horanský, ktorý si po dvoch minibrejkoch vypracoval náskok 5:0.

Sonego sa rýchlo otriasol, na začiatku druhého dejstva zobral súperovi podanie a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Horanský však v ďalších minútach otočil na 3:2, v ôsmom geme opäť prelomil Sonegovo podanie a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:3  premenil za obrovského aplauzu fanúšikov druhý mečbal a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

Duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Taliansko 1:1 po prvom dni

Norbert Gombos – Jannik Sinner 4:6, 6:4, 4:6          
Filip Horanský – Lorenzo Sonego 7:6 (2), 6:3

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Norbert Gombos (Slovensko) v stretnutí proti Jannikovi Sinnerovi (Taliansko)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Davis Cup: Slováci vyrovnali! Náhradníkovi Horanskému sa podaril husársky kúsok

Tenis

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti