eReport.sk
Ivona Fialková, foto:tasr

Davidová získala titul vo vytrvalostných pretekoch, Slovenky neuspeli

Češka Markéta Davidová si vybojovala zlato vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. V utorok predviedla ako jedna z iba dvoch biatlonistiek čistú streľbu a do cieľa prišla v čase 42:27,7 min.

Na druhom mieste skončila Švédka Hanna Öbergová, ktorá spravila jednu chybu a zaostala o 27,9 s, bronz získala Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová (+1:04,0 min). Slovenkám sa nedarilo, z trojice skončila najvyššie na 50. mieste Paulína Fialková. Pre dvadsaťštyriročnú Davidovú je to najväčší úspech v kariére a druhá medaila z MS. Vlani získala na svetovom šampionáte v Anterselve bronz v mix štafete. Vo Svetovom pohári si doteraz vybojovala jediné víťazstvo v roku 2019 v šprinte v Anterselve. V utorok panovalo v Pokljuke slnečné počasie s plusovými teplotami, no na strelnici sa často menil vietor.

Favoritky na medaily boli rozťahané cez prvú polovicu štartového poľa, víťazka troch zlatých medailí v Pokljuke Tiril Eckhoffová štartovala až zo 45. miesta. Úvodnú ležku zvládla bez chyby asi polovica z 98-členného štartového poľa, no nepodarilo sa to ani jednej zo Sloveniek. Veronika Machyniaková si pripísala jednu trestnú minútu, Paulína í Ivona Fialkové po dve. Chybovali i Eckhoffová, Hanna Solová či Anais Chevalierová-Bouchetová.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.