eReport.sk
Ďateľ to krásne zhrnul
Peter Tóth Foto: tasr

Ďateľ: chce ísť KDH napriek všetkému do koalície s extrémistickou stranou, PS?

Ďateľ to krásne zhrnul. Z programu PS vyplýva, že podľa progresívneho písma sa človek môže rodiť ako muž alebo žena, ale nie je to definitívne. Pretože v priebehu života sa môže jedinec rozhodnúť pre 76 pohlaví. A mladý Šimečka a spol. si myslia, že je to dobré,“ píše Tóth. Napriek tomu si isté kruhy v KDH vedia predstaviť spoluprácu s PS?

Kresťania, KDH a Genezis

V prvom odseku svojho článku známy novinár zhrnul, čomu veria kresťania. To zahŕňa aj členov KDH. „Ľudia v KDH veria, že Boh stvoril nebo, zem, svetlo, tmu, všetko živé aj neživé. Na konci procesu genézy Boh stvoril človeka na svoj obraz ako muža a ženu. To všetko urobil v priebehu šiestich dní a siedmy deň odpočíval. A Boh videl, že všetko, čo stvoril, je dobré, píše sa v Knihe Genezis Starého zákona,“ informuje Tóth.

PS nepotrebuje k vzniku sveta Boha

Niečomu úplne inému veria v PS. „Zrejme väčšina ľudí v PS spolu so Stephenom Hawkingom verí, že Boh nestvoril svet, „lebo na to nemal čas“. Z programu PS vyplýva, že podľa progresívneho písma sa človek môže rodiť ako muž alebo žena, ale nie je to definitívne. Pretože v priebehu života sa môže jedinec rozhodnúť pre 76 pohlaví. A mladý Šimečka a spol. si myslia, že je to dobré,“ informuje novinár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demontáž právneho štátu
  2. Kedy zareagujete na kauzu Záleskej?
  3. WHO je čisté zlo!

Následne dodáva, že v tom, čomu veria kresťania a extrémisti z PS, nie je prienik. „KDH a PS majú navzájom sa vylučujúci pohľad na koncepciu prirodzenosti človeka. KDH považuje PS za extrémistickú stranu (Majerský). KDH chce vstúpiť do „protismeráckej“ koalície (Mikloško),“ popisuje novinár situáciu, v akej sa KDH nachádza.  

Tak je PS alebo nie je extrémistické?

„Ak platí téza uvedená v predchádzajúcom odseku a ak zároveň platia oba výroky pánov Majerského a Mikloška, KDH chce ísť napriek všetkému do koalície s extrémistickou stranou. Zároveň, ak z nejakého dôvodu nebude po voľbách platiť výrok o extrémistickej strane, KDH bude nútené prijať viaceré programové tézy PS odporujúce Knihe Genezis alebo PS bude musieť akceptovať, že všetko, čo stvoril Boh, je dobré. Či ako?“ pýta sa novinár Ďateľ.

Má to však aj ďalší aspekt. „Ak z nejakého dôvodu nebude po voľbách platiť výrok o „protismeráckej“ koalícii, KDH nepekne oklame voličov,“ upozorňuje. „Poučenie z krízového obdobia vo vývoji kognitívneho sveta ľudkov z KDH znie tak, že pred voľbami nie je múdre vykrikovať, s kým do koalície áno a s kým nie. Najprv je potrebné počkať, akú politickú mapu nakreslia voliči, až potom hovoriť o tom, kto bude alebo nebude vo vláde. Politickí trpaslíci, žiaľ, trpia nákazlivou chorobou svalnatých rečí bez náležitého výtlaku. Preto sú spravidla na smiech a neúspešní,“ uzavrel Peter Tóth.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďateľ: chce ísť KDH napriek všetkému do koalície s extrémistickou stranou, PS?

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php