eReport.sk
Nord Stream2 - ilustračné foto
Nord Stream2 - ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Dánsko uzavrelo vyšetrovanie sabotáže Nord Streamu, nebude nikoho stíhať! Prečo?


Škoda bola spôsobená, vie sa, že to bola sabotáž, nikto však stíhaný nebude, lebo vraj na to – nie je dôvod! Aj takto uzavrelo Dánsko vyšetrovanie sabotáže na podmorské plynovody Nord Stream 1 a 2 spájajúce Rusko s Nemeckom, ktoré poškodila v septembri 2022 séria výbuchov. Došlo k nim vo výlučných ekonomických zónach Švédska a Dánska. Z poškodenia potrubí sa navzájom obvinili Rusko aj Západ. Prečo teda nikoho za túto sabotáž nebudú stíhať? Žeby preto, že ju má na svedomí…

Tak kto je vinný? Rusko, Západ, alebo niekto tretí?

Dánska polícia dnes oznámila, že uzavrela vyšetrovanie sabotáže plynovodu Nord Stream v Baltskom mori. Skutok bol podľa nej úmyselný, avšak nebude nikoho trestne stíhať. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry AFP. „Na základe vyšetrovania (dánske) orgány môžu skonštatovať, že sabotáž potrubí bola úmyselná. Zároveň nebol zistený dostatočný dôvod na začatie trestného stíhania… Polícia v Kodani sa tak rozhodla uzavrieť vyšetrovanie výbuchov,“ citujú z vyhlásenia dánskej polície agentúry AFP a Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nord Stream2 - ilustračné foto
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Nord Stream2 - ilustračné foto

Vyšetrovanie prípadu nedávno ukončilo aj Švédsko, a to s odôvodnením, že kauza nespadá do jeho jurisdikcie. Zhromaždené dôkazy však údajne odovzdalo Nemecku, ktoré sa k nim dosiaľ verejne nevyjadrilo. Podmorské plynovody Nord Stream 1 a 2 spájajúce Rusko s Nemeckom poškodila v septembri 2022 séria výbuchov. Došlo k nim vo výlučných ekonomických zónach Švédska a Dánska. Do ovzdušia sa pri nich uvoľnilo obrovské množstvo metánu. Z poškodenia potrubí sa navzájom obvinili Rusko aj Západ.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dánsko uzavrelo vyšetrovanie sabotáže Nord Streamu, nebude nikoho stíhať! Prečo?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne