eReport.sk
D. Bombic, zdroj: TASR

Danny Kollár uspel proti Denníku N: Už viac ho nemôžu nazývať extrémistom! Rozhodol súd


Mestský súd Bratislava IV vydal neodkladné opatrenie, ktoré zakazuje Denníku N označovať trestne stíhaného Daniela Bombica, známého aj pod prezývkou Danny Kollar, za extrémistu, neonacistu a antisemitu. Tento verdikt bol vydaný 2. decembra, pričom vydavateľstvo dostalo rozhodnutie až 5. decembra. Podľa informácií Denníka N, súd rozhodol. Avšak údajne bez predchádzajúceho kontaktu so žalovanou stranou, a noviny nemali príležitosť vyjadriť sa k rozhodnutiu.

Súdny zásah a reakcia Denníka N

Známy slovenský streamer Bombic, ktorý o rozhodnutí informoval prostredníctvom svojho účtu na Telegrame, tvrdí, že so súdom „vyhral“.

Neodkladné opatrenie dočasným rozhodnutím, ktoré má zabrániť nepriaznivým následkom pred začiatkom riadneho súdneho konania.

Denník N kritizuje súd

Podľa riaditeľa Denníka N Lukáša Fila berie rozhodnutie súdu za “ zásah do slobody slova” a uviedol, že sa proti rozhodnutiu odvolajú. Podľa uznesenia súdu je Denník N povinný zdržať sa používania označení ako neonacista, extrémista a antisemita až do právoplatného skončenia trestného stíhania.

Zdroj: Dennik N

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danny Kollár uspel proti Denníku N: Už viac ho nemôžu nazývať extrémistom! Rozhodol súd

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre