eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

Danko veští: Lesníci pripravte sa na „odrb“! Kollár sa už v zákulisí s koalíciou dohodol

Na prvý pohľad to vyzerá na ďalšiu koaličnú krízu. Tento raz nerobí starosti liberálna SaS, ale Boris Kollár (Sme rodina), ktorému sa príliš nechce do reforiem. Koaliční partneri si už všeličo odkazujú, ale podľa národniara Andreja Danka, to také horúce nebude.

„Sme rodina sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť – či na strane zmeny alebo na strane populizmu,“ odkázali nedávno zo SaS Kollárovi. Sme rodina totiž odmieta reformu zdravotníctva, súdnictva a svoju predstavu majú aj ochrane prírody. Podľa šéfa SNS Andreja Danka je to však iba „na oko“. „Lesníci, tak sa pripravte na Kollárov odrb. Nasľuboval vám hory – doly, ako to zastaví. 23. 11. parlament schváli Budajov zákon o národných parkoch. Borisko sa buchne o zem, že on to nechcel, to zlí Matovič, Sulík a Remišová. On za to hlasovať nebude a to je asi tak všetko, čo urobí,“ predpovedá bývalý predseda národnej rady na sociálnej sieti.

Boris Kollár sa vraj cíti odhodlane. Podľa Andreja Danka sa však už pravdepodobne s koalíciou dohodol. – Foto: fb/BorisKollarOfficial

Keby chcel zastaviť rušenie nemocníc, súdov a presuny lesov, stačilo, aby na koaličnej rade povedal, že odíde z vlády. Vtedy by ho brali vážne. To neurobí a verte, že tam niekde v zákulisí sa s nimi takto dohodol. Aj ovca ostane celá a vlk bude sýty. Smeje sa potichu na úkor tých, čo mu veria. Rád by som sa mýlil, ale toto je už žiaľ jeho klasika,“ dodal národniar. V súčasnosti sa však Sme rodina tvári odhodlane. Na stránke dokonca pribúdajú heslá ako „chceme reformy, ktoré nerozvrátia regióny a nepripravia ľudí o prácu“ či „chceme reformy, ktoré skvalitnia zdravotnú starostlivosť a nie rušenie nemocníc“. Nedávno sa dokonca Kollár vyhrážal koaličným partnerom lieskovou palicou a sľuboval, že ich ľudia z regiónov budú niečím podobným hnať.

Čítajte viac:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  2. Richard Sulík a Boris Kollár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danko veští: Lesníci pripravte sa na „odrb“! Kollár sa už v zákulisí s koalíciou dohodol

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti