eReport.sk
Predstavitelia strany SNS, v popredí Andrej Danko, foto:ereport

Danko veľkolepo hlása: Pripravujeme revolučné opatrenia na podporu športu a cestovného ruchu


V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike sa stretol podpredseda Národnej rady SR a líder SNS Andrej Danko s opozičným poslancom z hnutia Progresívne Slovensko Tomášom Valáškom.

Poukázal na dôležitosť konsolidácie

Dôležité a potrebné je podľa Danka konsolidovať verejné financie, s návrhom má prísť podľa neho minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Podľa Danka už prebehlo prvé kolo rokovaní. Za prvoradé považuje pozrieť sa na zdaňovanie veľkých prevádzkovateľov sociálnych sietí, rovnako tak obchodných reťazcov a veľkých podnikov.

Opozičný poslanec NR SR Tomáš Valášek (PS) poznamenal, že nemajú problém s pomáhaním najslabším. Pomoc však podľa neho musí byť cielená, lebo financie nie sú neobmedzené, a bez toho, aby sa zadlžovali ďalšie generácie a „rozbíjal sa“ štátny rozpočet. S problematikou zdaňovania prevádzkovateľov sociálnych sietí nemajú problém. Otázne podľa neho je, koľko financií by návrhy reálne priniesli. „Sociálnu politiku štátu treba naprávať, ale treba to robiť odborne,“ myslí si Valášek.

Kritika vlády

Valášek zároveň kritizoval legislatívny proces pri zmenách v Audiovizuálnom fonde, ktoré schválil parlament. Danko podľa neho tiež priznal, že vláda chce zmenami v RTVS a Audiovizuálnom fonde ovládnuť obsah verejnoprávnych médií. Danko skritizoval podľa svojich vyjadrení spolitizovanú filmovú tvorbu. Podľa neho treba určiť hranice, aby sa nezneužívali štátne peniaze i inštitúcie. V lete avizoval audit v RTVS.

Koalícia s internou záležitosťou

Stále neobsadený post predsedu parlamentu je podľa Danka interná vec koalície, o ktorej sa budú v lete baviť, hoci vnímajú názorové rozdiely. Za dôležitejšie považuje, že funguje vláda i parlament. Podľa Valášeka je absencia predsedu parlamentu hanbou, aj medzinárodnou.

Revolučné opatrenia

Danko zároveň avizuje prípravu „revolučných opatrení“ na podporu športu a cestovného ruchu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danko veľkolepo hlása: Pripravujeme revolučné opatrenia na podporu športu a cestovného ruchu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne