eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

Danko prepísal nehnuteľnosť na Záhorí na syna: Čo ho k tomu viedlo?

Prečo tak konal? Je známe, že exšéf parlamentu Andrej Danko má pod palcom viacero nehnuteľností. V titulkoch médií v minulosti rezonovala jeho vilka v areáli golfového rezortu na Záhorí. Podľa katastra už ale nehnuteľnosť Danko nevlastní. Chatka sa však neodkotúľala ďaleko od rodiny dankovcov. Podľa oficiálnych dokumentov ju totiž vlastní jeho mladučký syn. Prečo sa Danko zbavil nehnuteľnosti?

Lukratívny golfový rezort, idylická príroda a božský pokoj. Aj takto by sme mohli charakterizovať areál v Šajdíkových Humenciach. Je známe, že chatka v tejto oblasti padla do oka aj lídrovi národniarov Andrejovi Dankovi. Ako to ale s domom v lukratívnej lokalite vyzerá dnes?

Andrej Danko prepísal nehnuteľnosť na Záhorí synovi. Foto: tasr

Zvláštny krok

Danko odkúpil vilku o rozlohe 49 metrov štvorcových ešte v roku 2015 cez rodinnú firmu S&D House. V súčasnosti je Danko väčšinovým vlastníkom eseročky. Zaujímavá zmena sa udiala v oficiálnom vlastníctve spomínanej chatky. Od roku 2019 ju totiž na papieri vlastní Dankov 20-ročný syn Andrej. A minulý rok prišla ďalšia zmena. Polovica nehnuteľnosti bola podarovaná exmanželke bývalého predsedu parlamentu Silvii. Čo stojí za týmito prevodmi? A disponuje domom ešte vôbec samotný šéf národniarov?

Dankovi padla do oka vilka v areáli golfového rezortu. Foto: archív bondreality.sk

Kritizovala ho aj Remišová

Svoje konanie nám vysvetlil samotný šéf SNS. “Vytýkali nám, že je v účtovníctve a nemohli sme ju prenajímať. Je to normálna operácia,” vysvetľoval okolnosti prepisu v katastri Danko. Bývalý šéf parlamentu podotkol, že nehnuteľnosť sa stávala predmetom kritiky niektorých politikov.

“Raz mi Remišová vykrikovala, že mám v majetku napísanú chatu na firmu a neviem čo,” podčiarkol Danko. Práve súčasná šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová expredsedu parlamentu kritizovala vo svojom blogu z roku 2018 v súvislosti so spomínanou chatou.

“Predseda SNS Andrej Danko, ktorý má rekreačnú chatu napísanú na s.r.o., ktorej je jediným majiteľom. Chatu ani meno spoločnosti takisto v majetkovom priznaní nenájdeme,” kritizovala Danka politička pred rokmi. Ten pre eReport opísal prepísanie domu na syna, ako bežnú transakciu, ktorú mu odporučila aj účtovníčka.

Chatka sa nachádza v blízkosti jazierka. Foto: internet

Tisíce na odvodoch

Pri prevode, podľa Dankových slov, odviedol štátu na DPH niekoľko desiatok tisíc eur. “Skoro ma porazilo, že 40 či koľko tisíc to bolo. Museli sme ešte urobiť odvod. Pretože, keď vyradíte majetok, tak robíte ešte mimoriadne daňové a musíte odviesť dépeháčku,” opísal svoje patálie s odvodom daní Danko.

Zdroj: Pavel Knapko, Filip Szorád

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport