eReport.sk
Andrej Danko, šéf SNS. Foto: tasr

Danko posiela nasrdený odkaz Fialovi: Ani v najhoršom sne sme si nemysleli, že nás budú naši bratia vysmievať!

Uzavretie dohody o spolupráci v oblasti obrany s USA odsúhlasila naša vláda 12. januára. Po podpise dokumentu na základe splnomocnenia prezidentky ho musí ešte odobriť národná rada SR. Dohoda stále nedá spávať národniarovi Andrejovi Dankovi, ktorému sa nepozdáva postoj našich západných susedov.

„Cynické vyhlásenia českej vlády ku Slovensku nie sú na mieste. Slovenská národná strana vyzýva predstaviteľov českej vlády, aby sa dištancovali od vyhlásenia Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky, že vítajú našu dohodu o Obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými,“ spustil Danko.

Slováci a Česi sú si podľa neho najbližšími národmi, spolupracujeme a vždy sme sa vzájomne podporovali. Dodal, že nie je priestor na cynické vyhlásenia a verí, že sa predseda vlády ospravedlní Slovákom za tieto vyhlásenia. „Cynizmus, ktorý spočíva v akceptácii cudzích vojsk na území Slovenskej republiky je dvojsečným. Predstavitelia Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky si neuvedomujú, že o chvíľu ich čaká taká istá zmluva,“ odkázal do Česka.

Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér ČR Petr Fiala počas spoločného stretnutia v Prezidentskom paláci 11. januára 2022 – Foto: tasr

Českého premiéra sa verejne pýta, či je pripravený podpísať zmluvu, na základe ktorej budú prítomné americké vojská na území Českej republiky. „Spoločne sme zažívali obdobie prítomnosti cudzích vojsk. Ani v najhoršom sne sme si Slováci nemysleli, že nás budú naši bratia vysmievať za to, čo naša neschopná vláda na čele s prezidentkou Čaputovou vyrokovala. Prajeme Čechom, aby nezažili to, čo hrozí Slovenskej republike,“ tvrdí.

Verí, že v Čechách je dostatočné množstvo ľudí, ktorí si uvedomujú, čo sa to vlastne v Európe deje a kam toto napätie v rámci Európskej únie celé dospeje. Česko a Slovensko boli jedinými štátmi na východnej hranici Európskej únie, kde neboli americké cudzie vojská, skonštatoval.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danko posiela nasrdený odkaz Fialovi: Ani v najhoršom sne sme si nemysleli, že nás budú naši bratia vysmievať!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti