eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

Danko je na Sputnik citlivý. Matovičovi odkázal: Hráš nebezpečnú komédiu!

Igor Matovič (47) s nami hrá so Sputnikom nebezpečné komédie! Povedal to šéf SNS Andrej Danko (46) v reakcii na premiérove dnešné vyjadrenie na sociálnej sieti, v ktorom tvrdí, že dostal od výrobcu ruskej vakcíny ponuku na zrušenie celej zásielky dvoch miliónov očkovacej látky. Dôvodom má byť podľa Matoviča ústupok Rusov kvôli obave, že by dodávka mohla spôsobiť pád slovenskej vlády. Danko tvrdí, že Matovič si vymýšľa a Rusko takéto veci vôbec nerieši.

Ponuka, ktorá sa neodmieta. Tak začal štvrtkový doobedňajší status predseda vlády. „Včera neskoro večer som dostal od výrobcu vakcíny Sputnik V oficiálnu ponuku, že v situácii, keď má byť ich vakcína na Slovensku predmetom takej nenávisti, že koaliční partneri hrozia až rozpadom vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 000 000 vakcín,” napísal Matovič s tým, že to urobia bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku a 40 krajín, ktoré na Sputnik V čaká, sa o vakcíny určené pre ľudí na Slovensku pobijú. „Tak poprosím kolegov, nech sa rýchlo (ešte dnes) vyjadria a nezávislé médiá, nech umožnia svojim čitateľom tiež vyjadriť názor,” vyzýva premiér.

– Foto: FB IM

Urobí hanbu na Ukrajine a teraz toto!?

„On je normálne blázon! Tak Rusi kvôli tomu, že by mala padnúť slovenská vláda by brali späť Sputnik V? Už len nad tým sa zamyslite, že čo je to za blázna. Ja som včera povedal, že ak táto vakcína dá dole Matoviča, tak si ju prvý sám pichnem,” okomentoval Matovičov status predseda národniarov Andrej Danko, ktorý o sebe tvrdí, že ruské vakcíny sa na Slovensko dostali aj vďaka jeho kontaktom v Kremli, čo premiér popiera. „On nepozná hranice ten človek. Urobí nám hanbu na Ukrajine a teraz napíše toto? Ja už neviem kde je on schopný zájsť,” vypenil rozčúlený Danko.

Premiér vítal dodávky prvých dávok vakcíny Sputnik osobne na Košickom letisku. – Foto: tasr

Nie je to reálne

Dodáva, že tvrdenie, že by ruský výrobca sledoval vnútroštátnu politickú situáciu na Slovensku, je absurdné. „Ale čo sa má vyhrážať, že Rusi jemu volali. Rusi ho podľa mňa teraz vôbec neriešia, to je jeho problém,” povedal Danko podľa ktorého je to výmysel premiéra. „Ale samozrejme, že z logiky veci pramení, že ktokoľvek si tie vakcíny vo svete zoberie. Ale nie je to reálne. Matovič si myslí, že môže všetko a tieto jeho komédie sú už pre Slovensko nebezpečné,” vyhlásil politik a zopakoval, že podľa jeho informácii máme objednaných milión a nie dva milióny dávok očkovacej látky.Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy