eReport.sk
Andrej Danko, šéf SNS. Foto: tasr

Danko EXKLUZÍVNE o škandále českého ministra Hamáčka: Poviem vám, o čom sme mali rokovať v Moskve!

České médiá dnes zverejnili šokujúcu informáciu. Minister vnútra Jan Hamáček chcel vraj zamiesť pod koberec výbuch muničného skladu vo Vrběticiach, pokiaľ im Rusi dodajú milión vakcín Sputnik V a v Prahe sa bude konať summit Vladimíra Putina s Joeom Bidenom. V celej kauze sa objavilo aj meno slovenského politika a bývalého šéfa národnej rady Andreja Danka.

Podľa českého webu Seznam Zprávy Hamáček si mal Danka zavolať na pomoc, aby mu pomohol dohodnúť schôdzku s človekom blízkym Vladimírovi Putinovi. Malo ísť o šéfa Štátnej dumy Vjačeslava Volodina. V tejto súvislosti sme oslovili šéfa národniarov. Danko však odmieta, že by ho Hamáček volal do Moskvy, aby tutlali Vrbětice. „Jedinou témou, o ktorej mám vedomosť, bol Sputnik. Ostatné sú vnútroštátne české záležitosti, ktoré si musia oni doma vyriešiť,“ povedal pre eReport.sk bývalý predseda národnej rady s tým, že v tej dobe o kauze Vrbětice nemal vedomosť.

Český minister vnútra vraj chcel vymeniť škandál okolo výbuchu muničného skladu za vakcíny a summit. – Foto: tasr

České médiá však uvádzajú, že Hamáček mal zvolať 15. apríla vo svojej kancelárii stretnutie, na ktorom mal predstaviť svoj plán výmeny škandálu za vakcíny a stretnutie ruského a amerického prezidenta v Prahe. V tom čase on i účastníci stretnutia vedeli, že za dvoma výbuchmi a dvoma mŕtvymi vo Vrběticiach stojí ruská tajná služba. Schôdzky sa mali zúčastniť napríklad veľvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka či riaditeľ Vojenského spravodajstva Jan Beroun.

Samotný Hamáček odmieta taký obsah jednania. „To je úplný nezmysel. Neviem, kto vám to povedal,“ reagoval na novinárske otázky. Podľa Danka je celá kauza iba politickou hrou, ktorej sa nechce zúčastniť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danko EXKLUZÍVNE o škandále českého ministra Hamáčka: Poviem vám, o čom sme mali rokovať v Moskve!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti