eReport.sk
Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko
Andrej Danko, zdroj tasr

Danko avizuje riešenie, týkajúce sa minimálnych dôchodkov


Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko avizuje riešenie, týkajúce sa minimálnych dôchodkov. Predstaviť ho chce na koaličnej rade, keď sa bude tvoriť rozpočet. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy v nadväznosti na diskusie o novom nastavení minimálnej mzdy, ktoré presadzuje minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD). Predseda poslaneckého klubu opozičného PS Martin Dubéci v prvom rade apeluje na rozpočtové vyčíslenie dosahov opatrení.

Danko je presvedčený, že s Tomášom nájdu v téme minimálnej mzdy i minimálneho dôchodku kompromis. Chce, aby sa zmeny prijímali spolu. „Máme riešenie, ktoré ho prekvapí,“ povedal. Načrtol, že minimálny dôchodok chcú rozlišovať u ľudí nad 85 rokov, ktorí si už nevedia zarobiť a potrebujú ho mať aspoň na nejakej úrovni, aby si vedeli platiť domov dôchodcov. „My môžeme kategorizovať dôchodcov, to nemusí byť plošne,“ doplnil.

Dubéci hovorí o slede nápadov, ktoré majú obrovské vplyvy na rozpočet. „Minister práce a potom ďalší koaliční partneri strieľajú sumy, ktoré idú do stámiliónov,“ poukázal s tým, že potrebné je vyčísliť dosahy. Chýbajú mu opatrenia pre hospodársky rast a rozvoj ekonomiky. K zvyšovaniu dôchodkov či minimálnej mzdy by uvítal širokú odbornú diskusiu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danko avizuje riešenie, týkajúce sa minimálnych dôchodkov

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: