eReport.sk
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO). Zdroj: tasr

Ďalšie sľuby sestrám, zvýšime vám platy o stovky eur! Heger to vníma, ale dohoda nie je


Sestrám a pôrodným asistentkám by sa v budúcom roku mohol zvýšiť plat o stovky eur. Vyplýva to z návrhu rezortu zdravotníctva, ktorý mal predložiť na odvetvovej tripartite. Návrh zverejnila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Ministerstvo materiál nekomentovalo, s konečnou dohodou chce prísť do 30. júna.

Mohlo by vás zaujímať

  1. testovanie
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Hrozí ďalšia pandémia?


Z návrhu vyplýva, že koeficient základnej mzdy by sa mohol v roku 2023 v daných povolaniach pohybovať v rozmedzí 1,4 až 1,7 podľa výšky dosiahnutého vzdelania. V realite by to podľa riaditeľa kancelárie komory Lukáša Kobera znamenalo zvýšenie o približne 600 eur. „Hovoríme o hrubej mzde bez odvodov,“ ozrejmil.

SKSaPA vníma návrh pozitívne, predstavená úprava by podľa nej bola stabilizačným prvkom sestier, ktoré sa v systéme nachádzajú, ale aj motivujúcim prvkom pre nové sestry.

Kober poukázal na to, že v návrhu nie je zadefinovaná časová postupnosť, ktorú navrhovala aj komora. „Znamenalo by to, že by sa sestry a pôrodné asistentky hodnotili aj podľa rokov praxe,“ priblížil.

Nie je podľa komory zrejmé, či vláda nájde potrebné zdroje na realizáciu tohto návrhu. „Je na to potrebných približne 800 miliónov eur,“ upozornil Kober.
      

Rezort zdravotníctva pre TASR potvrdil, že rokovania o zvyšovaní miezd pre zdravotníkov naďalej prebiehajú. Zverejnený materiál komentovať odmietol.
Premiér Eduard Heger po utorkovom (14. 6.) stretnutí so zdravotníkmi uviedol, že ich požiadavky vníma. Ich vyriešenie však podľa neho vyžaduje identifikáciu a schválenie dodatočných opatrení, na ktorých zatiaľ nie je dohoda.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšie sľuby sestrám, zvýšime vám platy o stovky eur! Heger to vníma, ale dohoda nie je

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne