eReport.sk
Diktuje Scholz Rusku podmienky?
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Zdroj: tasr/ap

Ďalšie protesty v Nemecku. Tentoraz vstúpili do štrajku zamestnanci verejnej dopravy!


Vo viacerých spolkových krajinách Nemecka sa vo štvrtok ráno začal dvojdňový štrajk pracovníkov verejnej dopravy. TASR informuje na základe správy agentúry DPA. V spolkových krajinách a mestách ako Berlín, Hamburg, Dolné Sasko, Sasko-Anhaltsko, Severné Porýnie-Vestfálsko a Porýnie-Falcko bude v dôsledku štrajku obmedzená verejná doprava. Vo viacerých mestách boli na štvrtok zvolané demonštrácie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbán sa toho pred lídrami krajín EÚ nebál:
  2. Putin tlačí na vládu

Nie všetci štrajkujú

Štrajkom nebude ovplyvnená väčšina prímestských vlakov alebo regionálnych autobusov, ktoré nie sú prevádzkované samosprávami. Štrajk sa nedotkne ani regionálnej či diaľkovej železničnej dopravy, ktorá bude premávať podľa bežného cestovného poriadku.

V posledných týždňoch zorganizovali zamestnanci verejnej dopravy niekoľko štrajkov v súvislosti s kolektívnym vyjednávaním s takmer všetkými podnikmi verejnej dopravy v krajine.

Zamestnanci v spolkovej krajine Bavorsko sa taktiež zúčastňujú na rokovaniach, avšak naďalej majú platnú zmluvu, a preto sa nemôžu zúčastňovať na štrajkoch.

V piatok bude veselo

Štrajky sú naplánované aj na budúci týždeň, pričom odborový zväz Verdi uviedol, že hlavným dňom štrajku bude piatok.

Skupina klimatických aktivistov Piatky za budúcnosť oznámila, že v piatok plánuje usporiadať demonštrácie, na ktorých bude požadovať agresívnejšie opatrenia proti zmene klímy a tiež väčšie investície do verejnej dopravy.

V Nemecku bolo tento rok už niekoľko štrajkov zamestnancov v doprave. Štrajkoval letiskový personál, pracovníci verejnej dopravy a rušňovodiči.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšie protesty v Nemecku. Tentoraz vstúpili do štrajku zamestnanci verejnej dopravy!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre