tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Petr Fiala, Ursula Von der Leyenová a premiéri Albánska a Severného Macedónska, foto:twitter

Ďalšie krajiny v Európskej únii? Von der Leyenová: Rokujeme s Albánskom a Severným Macedónskom

Európska únia začala v utorok prístupové rokovania s Albánskom a so Severným Macedónskom. Na sociálnej sieti Twitter to oznámila predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Prístupové rokovania sa začali

Tento historický okamih je vaším úspechom, výsledkom vašej tvrdej práce,“ uviedla šéfka EK na Twitteri. „EK vás pri tom celý čas podporovala. Budeme tak robiť aj naďalej,“ dodala. Von der Leyenová zagratulovala albánskemu premiérovi Edimu Ramovi a predsedovi vlády Severného Macedónska Dimitarovi Kovačevskému. „Na toto občania vašich krajín čakali tak dlho, tak tvrdo na tom pracovali – a toto je to, čo si zaslúžia,“ povedala šéfka EK v príhovore.

Český premiér Petr Fiala, ktorého krajina v súčasnosti predsedá Rade Európskej únie, v pondelok oznámil, že všetkých 27 členských štátov EÚ sa dohodlo na začatí prístupových rokovaní s Albánskom a Severným Macedónskom po tom, ako Skopje vyriešilo dlhý spor so susedným Bulharskom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.
  2. munícia Svidnička polícia zneškodnenie mína
  3. Nemecký snem - Budestag
  4. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.

Bulharsko ako členský štát EÚ v roku 2020 zablokovalo prístupové rokovania so Severným Macedónskom pre bilaterálny spor o históriu a jazyk oboch krajín. Zastavilo tým však aj prístupový proces Albánska, keďže EÚ podmieňovala pokrok v rokovaniach s Tiranou výsledkami rokovaní so Severným Macedónskom. Parlament v Skopje v sobotu schválil kompromisný návrh sprostredkovaný Francúzskom, ktorý odstraňuje námietky Bulharska voči vstupu Severného Macedónska do EÚ.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšie krajiny v Európskej únii? Von der Leyenová: Rokujeme s Albánskom a Severným Macedónskom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku