eReport.sk
Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Ďalšie čistky v zdravotníctve: Vo svojich funkciách končia traja šéfovia

Generálna riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Peter Magát aj riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Michal Weinciller končia vo svojich funkciách. TASR o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Vandriaková končí na pozícii šéfky najväčšej slovenskej nemocnice k štvrtku. Meno nového riaditeľa bratislavskej univerzitnej nemocnice má MZ SR oznámiť v krátkom čase.  

Rezort zdravotníctva tvrdí, že svoje pôsobenie Magát ukončil po vzájomnej dohode s Lengvarským k strede (26. 5.). Vedením ústavu je od štvrtka poverený Peter Bartoň. Ten pôsobí v NÚDCH od roku 2002 a doposiaľ zastával pozíciu primára a zástupcu prednostu Kliniky pediatrickej urológie najväčšieho detského ústavu na Slovensku.

Zmeny nastali aj vo vedení OS ZZS. Michala Weincillera na pozícii riaditeľa nahradil Juraj Kottner. „Nový riaditeľ OS ZSS v minulosti pôsobil na manažérskych pozíciách v nadnárodných technologických a finančných spoločnostiach,” dodalo ministerstvo.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport