eReport.sk
Chlapček s ruskou zástavou na Červenom námestí v Moskve.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Ďalšia smutná správa: Zomrel ruský herec a hudobník

Hral vo filmoch ako Taxi Blues, Ostrov či Ivan Hrozný.

Vo veku 70 rokov zomrel vo štvrtok ruský hudobník a herec Piotr Mamonov. Príčinou jeho smrti boli komplikácie spojené s ochorením COVID-19, informoval spravodajský portál RBK (rbc.ru).

„Dnes 15. júla zomrel Piotr Nikolajevič Mamonov,” píše sa na oficiálnej stránke herca na sociálnej sieti Facebook. Mamonova hospitalizovali s koronavírusom v Moskve v nemocnici Kommunarka 1. júla. Jeho žena Oľga Mamonovová následne médiám oznámila, že ochorenie postihlo hercove pľúca, a preto ho pripojili na umelú pľúcnu ventiláciu a neskôr uviedli aj do umelého spánku. Koncom minulého týždňa Mamonovová informovala, že lekári sa jej manžela snažia z umelého spánku prebrať.

Mamonov sa preslávil ako básnik, herec a zakladateľ hudobnej skupiny Zvuki Mu. Táto rocková skupina začala fungovať v 80. rokoch  a venovala sa experimentálnemu a psychedelickému rocku i post-punku. Skupina ukončila svoju činnosť v roku 2005.

Mamonovovým hereckým debutom sa stala malá úloha vo filme Ihla (1988), ktorého hlavnou hviezdou bol známy sovietsky umelec Viktor Coj. Mamonov sa však stal známym najmä hereckými úlohami vo filmoch Pavla Lungina – napríklad Taxi Blues (1990), Ostrov (2006) alebo Ivan Hrozný (2009).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport