eReport.sk
Herečka Romana Dang Van, foto: instagram

Ďalšia slovenská herečka je v tom: Prezradila aj pohlavie!

Exotická umelkyňa je už v šiestom mesiaci. Aj keď je tehotenstvo na nej už vidieť, maskéri rastúce brucho kamuflujú.

Mladá herečka vietnamského pôvodu, Romana Dang Van (29), hrá v seriáli Nový život o dvanásť rokov mladšiu postavu. Ako sama hovorí, za všetko môžu priaznivé gény od rodičov. Pre Romanu však nejde o prvý podobný prípad, kedy si zahrala oveľa mladšiu rolu. „Je to pomerne dosť náročné hrať 16-ročnú. No keďže účinkujem aj v divadlách, kde dosť často hrávam roztopašné šestnástky, nie je mi to až také cudzie. Na kamere to však musí byť uveriteľné a civilné, preto je to tu dosť náročné,” hovorí mladá herečka o svojom účinkovaní.

Prešla si šikanou

Už roky hrá a tancuje na javisku bratislavskej Novej scény. Vyspevovala a vykrúcala sa už ako sedemročná. Diváci ju poznajú aj zo seriálov Chlapi neplačú a z českej Ordinácie v ružovej záhrade, z filmu Cuky Luky, teraz sa pravidelnej objavuje v jojkárskom seriáli Nový život. Exotická kráska má korene vo Vietname, odkiaľ pochádza jej otec. Osud ho zavial až do Krupiny na strednom Slovensku. Tam Romana vyrastala, ale spomienky na detstvo nemá najpríjemnejšie. Neraz pocítila od spolužiakov, že nezapadá do obrazu typickej slovenskej mládeže. „Asi do tretej triedy sa mi deti vysmievali. Chodila som domov s plačom. Neraz som sa pre svoj pôvod aj pobila, že nie som Číňanka, ale polovičná Vietnamka,“ zaspomínala si na ťažké školské časy. Na Slovensku odštartovala kariéru v tanečnej šou Bailando a do budúcna sa netají tým, že by si raz chcela strihnúť rolu v kung-fu filme.

Netradičné meno

Akčný film však musí počkať, keďže sa za niekoľko mesiacov bude venovať mamičkovským povinnostiam. So snúbencom, tanečníkom Braňom, čakajú dievčatko. Tehotenstvo bolo plánované, ale nad menom ešte rozmýšľajú. V hre majú niekoľko tipov, ale prezradiť ich nechcela. Potvrdila však, že nevylučujú ani vietnamské meno. So snúbencom sa zoznámila počas televíznej tanečnej šou Bailando. Neskôr spolu tancovali v tanečnej škole: „Vtedy som mala len pätnásť rokov. Pokukovala som po ňom. Ale dali sme sa dokopy, až keď sme sa po rokoch stretli v nákupnom centre, len tak náhodne. Sme nerozlučná dvojka už deväť rokov,“ zaspomínala si.

Dvojitá radosť

V rodine majú radostnú správu dupľovanú. Potomka sa dočká tento mesiac aj jej brat Erik s partnerkou, takže rodičia vo Vietname sú zahrnutí iba dobrými správami. Dvojica plánovala pred koronou svadbu, ale ako mnohým párom ani im nebolo súdené predstúpiť pred oltár kvôli pandémii. Svadobné plány týmto nepadajú. Hneď, ako sa začnú konať obrady, oblečie sa herečka do bielych šiat. Ako to bude dejovo v seriáli Nový život pre jej tehotenstvo vyzerať, herečka nevedela povedať. Keď sa jej brucho už nebude dať maskovať, budú musieť scenáristi vymyslieť nejakú zápletku. Ako to bude, je ešte vo hviezdach.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia slovenská herečka je v tom: Prezradila aj pohlavie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti