eReport.sk
Foto: tasr

Ďalšia pomoc pre Slovensko: Do Nemecka prevezú slovenských pacientov

Podávajú nám pomocnú ruku. Pred pár dňami previezli prvých slovenských pacientov hospitalizovaných na COVID-19 do Poľska. Presnejšie do nemocnice v poľských Gorliciach. Hneď sa ním nám pomohlo Francúzsko, ktoré darovalo Slovensku 15 000 vakcín AstraZeneca. 

Nezaháľajú ani iní. Nemecká spolková krajina Severné Porýnie-Vestfálsko prijme do svojich nemocníc slovenských pacientov s novým koronavírusom. Ambulantné lietadlo má pristáť v sobotu v Dortmunde. Na sociálnej sieti o tom informuje minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

„Slovensko ďakuje Nemecku a spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko za to, že prijmú na urgentné ošetrenia vo svojich nemocniciach slovenských pacientov s koronavírusom. Ambulantné lietadlo dnes pristane v Dortmunde,” píše Korčok. Šéf slovenskej diplomacie zároveň vyjadril vďaku „nemeckým priateľom” za túto pomoc v núdzi.

Letecký prevoz prvého slovenského pacienta s ochorením COVID-19 do nemeckého Dortmundu potvrdilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR. „Ide o medzinárodnú pomoc v rámci európskej solidarity, ktorú už využili viaceré európske krajiny vrátane Holandska či Francúzska. Ďakujeme spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko za ponúknutú pomoc, rovnako ďakujeme aj ďalším krajinám, ktoré v rámci európskej solidarity pomáhajú Slovensku so zvládaním pandémie,” skonštatovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Prvých slovenských pacientov previezli tento týždeň aj do nemocnice v Gorliciach na juhovýchode Poľska. Okrem Poľska ponúklo pomoc Slovensku aj Nemecko. Obe krajiny nám ponúkli desať lôžok s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie. Na Slovensku zároveň v rámci európskej pomoci pomáhajú v týchto dňoch aj lekári a sestry z Rumunska.

Dvere otvárajú aj ďalší

„Sme v kontakte aj s ďalšími spolkovými krajinami. Toto nie sú gestá, ale skutočná pomoc, ktorá pomáha zachraňovať ľudské životy. Sme za ňu Nemecku vďační,” dodal Korčok.

Nemecká spolková krajina Severné Porýnie-Vestfálsko prijme v sobotu do svojich nemocníc slovenských pacientov s novým koronavírusom. Ambulantné lietadlo má pristáť v Dortmunde.

Letecký prevoz prvého slovenského pacienta s ochorením COVID-19 do Nemecka potvrdilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR. „Ide o medzinárodnú pomoc v rámci európskej solidarity, ktorú už využili viaceré európske krajiny,” skonštatovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity