eReport.sk
Viktória Kužmová, foto:tasr

Ďalší tenisový úspech pre Slovensko: Kužmová ovládla turnaj v Lyone!

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Holanďankou Arantxou Rusovou sa stali víťazkami štvorhry na turnaji WTA 250 v Lyone. Ako nasadené jednotky zdolali vo finále kanadsko-srbský pár Eugenie Bouchardová, Olga Danilovičová 3:6, 7:5 a 10:7 v tzv. supertajbrejku. V druhom sete otočili z 1:4. Pre Kužmovú je to tretí deblový titul na okruhu WTA Tour.

Zopakovali sa úspechy z Prahy a Bukurešti

V roku 2019 vybojovala zverenka trénera Tomáša Hrunčáka cenné trofeje na podujatiach v Prahe a Bukurešti. V tomto roku bola vo finále aj na turnaji v austrálskom Melbourne, s Ruskou Annou Kalinskou však podľahli japonskému tandemu Šuko Aojamová, Ena Šibaharaová. S Rusovou si vďaka triumfu v Lyone odnášajú spoločnú prémiu 23.548 eur a 280 bodov do svetového deblového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude Kužmová figurovať na 27. mieste – najvyššie v kariére.  

Prvý set rozhodol brejk

O osude prvého setu finálového duelu v Lyone rozhodol brejk v ôsmom geme. Na začiatku druhého dejstva Kužmová dvakrát prišla o podanie a Bouchardová s Danilovičovou si vybudovali náskok 4:1. Slovensko-holandská dvojica však v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, zvládla aj koncovku setu a vynútila si rozhodujúci supertajbrejk. V ňom prehrávali Kužmová s Rusovou už 4:7, no potom získali šesť bodov za sebou a hneď prvý spoločný turnaj zakončili ziskom titulu.
  

Kužmová neskrýva nadšenie

„Je skvelé, že s Arantxou sa nám hneď podarilo vyhrať celý turnaj. Na to, že sme hrali spolu prvýkrát, sme hrali veľmi dobre. Na kurte sme si to užívali. Dnes sme otočili veľmi ťažký zápas. Zaslúžili sme si to, lebo sme bojovali aj za veľmi nepriaznivého stavu. Zo zisku tretieho deblového titulu i nového kariérneho maxima vo štvorhre mám veľkú radosť,” uviedla pre TASR Kužmová.

Zdroj: tasr


     

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity