eReport.sk
ilustračná foto, pixabay.com

Ďalší rozvoj športovej infraštruktúry v Trnave

Na Materiálovo-technologickej fakulte (MTF) v Trnave oficiálne otvorili pred pár dňami vynovený športový objekt. Ide o plaváreň na ulici Jána Bottu na trnavskom Prednádraží. Je to vítaná správa. Objekt  vytvára lepšie podmienky pre trnavských plavcov. Navyše, po splnení všetkých technických záležitostí bude plaváreň sprístupnená aj pre širokú športovú verejnosť.

Investícia do plavárne za takmer tri milióny eur

Plaváreň bola mimo prevádzky štyri roky. Obnova objektu stála 2,7 milióna eur. Bola financovaná z prostriedkov fakulty, mesta, Trnavského samosprávneho kraja a Fondu na podporu športu. Za viac ako rok opravili priestory haly s bazénom, technické zázemie a príslušenstvo plavárne. Ráta sa s tým, že nové športovisko okrem toho, že bude zázemím pre plavcov, bude poskytovať priestor na výučbu a plavecké kurzy.

Vytvorenie podmienok pre talentovanú mládež

Všeobecne možno povedať, že stav športovej infraštruktúry je u nás na katastrofálnej úrovni v porovnaní s okolitými krajinami. Preto treba realizáciu tohto projektu kvitovať. Stav športovísk a možnosti tréningu úzko súvisia aj s výsledkami športovcov. Plaváreň vytvorí vhodný priestor na rozvoj pre našich trnavských plavcov. Na ilustráciu – na Športovom gymnáziu J.Herdu pôsobí silná plavecká skupina. Mená ako Patrik Bohman, Adam Franek, Veronika Luciaková, Sára Polomská, Jakub Palkovič, dosiahli na plaveckých súťažiach v poslednom období výborné výsledky. Nová plaváreň im umožní talent rozvíjať ďalej. Zároveň otvára možnosť aj na rozširovanie plaveckej skupiny a vytvorí ešte väčšiu konkurenciu medzi mladými športovcami.

Trnavská verejnosť neostane na ocot

V prvej fáze hneď po otvorení nebude plaváreň verejnosti prístupná. Tým, že do projektu sa zapojilo aj mesto a župa, logicky z toho vyplýva, že priestory plavárne budú prístupné aj ostatným Trnavčanom. Treba ešte doladiť technické detaily tak, aby mohlo byť športovisko otvorené aj pre občanov Trnavy. Prísľub na spoluprácu v tomto smere existuje, treba veriť, že prví rekreační plavci z nášho mesta si novú plaváreň budú môcť vyskúšať čo najskôr. Ďalšie informácie o otvorení plavárne pre verejnosť budú zverejnené aj na webovej stránke MTF STU v Trnave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší rozvoj športovej infraštruktúry v Trnave

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre