eReport.sk
Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu, v ktorej sídlia viaceré zahraničné médiá, vrátane agentúry The Associated Press (AP) v Gaza City, v pásme Gazy 15. mája 2021.
Dym stúpa po izraelskom útoku na budovu. Foto: tasr/ap

Ďalší otvorený vojenský konflikt? Izraelská armáda ostreľovala ciele Hamasu

Izraelská armáda v nedeľu nadránom oznámila, že náletmi zasiahla ciele palestínskeho hnutia Hamas v Gaze, keďže z tejto oblasti boli predtým na Izrael vypálené rakety. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

“Keď oblohu po celom svete osvetľovali ohňostroje na privítanie nového roka 2022, teroristi z Gazy vypálili na Izrael rakety iného druhu,” napísali v tvíte v nedeľu skoro ráno izraelské ozbrojené sily. “Zareagovali sme presne mierenými náletmi na lokality Hamasu v Gaze, napríklad na zariadenie, kde sa vyrábajú rakety, a na vojenské stanovištia využívané na teroristické aktivity,” dodali ozbrojené sily.

Izraelské armáda aj v sobotu oznámila, že z pásma Gazy boli ráno vystrelené dve rakety, ktoré dopadli do mora pri metropolitnej oblasti Tel Avivu. Obyvatelia hlásili, že počuli v tejto oblasti najmenej dve explózie.

Palestínske militantné hnutie Hamas, ktoré vládne v pásme Gazy, označujú Izrael, USA a Európska únia za teroristov. Izrael viedol v máji s palestínskymi militantmi v Gaze 11-dňový vojenský konflikt. Egypt nakoniec sprostredkoval medzi Izraelom a Hamasom prímerie, ktoré vstúpilo do platnosti 21. mája. Odvtedy bola situácia pomerne pokojná.

Zdroj: Tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší otvorený vojenský konflikt? Izraelská armáda ostreľovala ciele Hamasu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti