eReport.sk
foto: shutterstock

Ďalší na zozname? Prednostne zaočkovaní proti Covid-19 boli viacerí športovci!

Medzi ľuďmi, ktorých prednostne zaočkovali proti koronavírusu, figuruje aj viacero slovenských športovcov a členov ich realizačných tímov. V pondelok večer o tom informoval denník SME na svojich internetových stránkach.

Má ísť prevažne o aktívnych športovcov, medzi nimi aj o adeptov na účasť na olympijských hrách. Minulý týždeň dostali v Nemocnici Svätého Michala vakcínu členovia reprezentačného štvorkajaka. „Prednostné očkovanie nám zabezpečilo ministerstvo vnútra, keďže sme členmi Športového centra polície. Budúci mesiac chceme odcestovať na sústredenie do Kalifornie, ktoré je pre nás v príprave na olympijské hry v Tokiu kľúčové. Keby sme neboli zaočkovaní, mohli by nám robiť problémy, nechceme riskovať, že nás odmietnu,” povedal pre sme.sk kajakár Erik Vlček.

V nedeľu sa dostala na verejnosť informácia o prípade bývalej tenistky Dominiky Cibulkovej, ktorú prednostne zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na bratislavských Kramároch. V prvej fáze by pritom mali dostať očkovanie len zdravotníci a ľudia z kritickej infraštruktúry a z prvej línie boja proti koronavírusu. „Viem, že je to v týchto dňoch citlivá téma, lebo veľa ľudí, ktorí sa chcú zaočkovať, musí čakať. Beriem to tak, že ministerstvo vnútra do nás investovalo veľa energie aj peňazí a očakáva od nás nejaký výsledok. Vakcína zvyšuje naše šance na úspech. Ak by ktokoľvek z nás teraz na mesiac vypadol z prípravy, znamenalo by to komplikácie,” uviedol Vlček.

SME informuje, že zatiaľ nie je známy počet zaočkovaných športovcov, riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík nezdvíhal telefón a nereagoval na sms a k téme sa nechcel vyjadriť ani riaditeľ Nemocnice Svätého Michala Branislav Delej.

Zdroj:tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.