eReport.sk
Foto: tasr

Ďalší covidový „prúser“ na obzore? Zápas v Budapešti má dohru!

Maďarsko síce svieti v cestovateľskom semafore na zeleno, napriek tomu nám pripravilo horúce chvíle. Podľa matematika Richarda Kollára sa totiž na utorkovom zápase v Budapešti zúčastnilo aj 67 000 divákov. Medzi nimi fanúšikovia z Portugalska, krajiny, ktorá sa momentálne pasuje s delta variantom covidu.

„Dnes vidíme jasný náznak novej vlny v Anglicku, nasleduje Portugalsko a možno už aj Španielsko. My s Nemcami ešte vlnu nevidíme, ale keď sa pri Atlantiku zdvihne, príde znovu aj sem,“ varuje matematik. „67000 ľudí na zápase majstrovstiev v Budapešti. 100 % kapacity štadióna iba v Maďarsku. Dôkaz, že krajinu niekto úplne vlastní a prípadné obete to nezmenia,“ rozhorčuje sa Kollár, ktorý však uznal. „Áno, znamená to, že veci sa dajú robiť aj oveľa horšie ako na Slovensku. A áno, ešte že je leto. Len či to bude stačiť,“ zamýšľa sa odborník.

Zápas Maďarska s Portugalskom má dohru. Slovensko vyzýva ľudí k registrácii. – Foto: tasr

– Foto:

Zápas v Budapešti neberie na ľahkú váhu ani ministerstvo zdravotníctva, ktoré včera večer vyzvalo Slovákov, ktorí sa na zápase zúčastnili, aby sa zaregistrovali v eHranici. „Maďarsko je síce na cestovateľskom semafore v zelenej farbe, no futbalového zápasu sa zúčastnili aj fanúšikovia z Portugalska,“ varujú z rezortu. „Vzhľadom na zvyšujúci sa podiel delta variantu koronavírusu (bývalý „indický variant) v Portugalsku, ministerstvo zdravotníctva vyzýva fanúšikov, ktorí sa zúčastnili futbalového zápasu, aby sa aj spätne zaregistrovali v eHranici. Všetci zaregistrovaní budú prednostne pozvaní na PCR test. Termín na PCR test dostanú aj návštevníci podujatia, ktorí sú už zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19,“ odkázali z ministerstva. Samotný matematik Richard Kollár tvrdí, že jeseň bude zrejme v rámci koronavírusu nepríjemná.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport