Cyklistika: Lampaert vyhral Bruggy-De Panne, J. Sagan nedokončil

Belgický cyklista Yves Lampaert vyhral záverečné jednodňové preteky tohtoročného posunutého kalendára WorldTour – 44. ročník Bruggy-De Panne. Jazdec stajne Deceuninck – Quick Step sa presadil po záverečnom úniku a do cieľa prišiel o 21 sekúnd pred svojím krajanom a tímovým kolegom Timom Declercqom.

Tretí finišoval ďalší Belgičan Tim Merlier z Alpecinu-Fenix. Slovenský cyklista Juraj Sagan v drese Bora-Hansgrohe preteky nedokončil. Pre dvadsaťdeväťročného Lampaerta to bolo prvé víťazstvo od vlaňajšieho triumfu v celkovom poradí na pretekoch Okolo Slovenska. Celkovo je to jeho jedenásta výhre medzi profesionálmi.

Šprintérsku klasiku poznačil silný vietor a organizátori museli dokonca počas pretekov skrátiť trať o približne 25 kilometrov. Nepriaznivé počasie sa predviedlo už krátko po štarte, keď sa na bočnom vetre potrhal pelotón a prišlo aj k prvým pádom. Na zemi skončili Oliver Naesen (AG2R), Michal Kwiatkowski (Ineos) či Sep Vanmarcke (EF). Po 40 km vypadol z hlavnej skupiny jeden z veľkých favoritov Caleb Ewan (Lotto) a o niečo neskôr preteky vzdal.

Postupom času sa k vetru pridal aj dážď a preteky sa ešte sťažili, odstúpili aj Kwiatkowski, ši Sonny Colbrelli (Bahrain – McLaren), do čelnej skupiny sa nedostal Alexander Kristoff (SAE-Team Emirates). Približne 40 km pred cieľom sa rozdelila aj vedúca skupina. Vpredu mal až štvorčlenné zastúpenie QuickStepu, troch pretekárov aj Alpecin-Fenix, no 17 km pred koncom prišiel o svojho lídra Mathieua van der Poela, ktorý po páde skončil. QuickStep využil svoju obrovskú prevahu, keď sedem kilometrov pred koncom zaútočil Lampaert a vyhral pred tímovým kolegom Declercqom a ďalším krajanom Merlierom (Alpecin-Fenix).